Стало відомо хто створив найкращий проект «Roshen Concert Hall» (ФОТО)

Автор: Любава Лисичкіна
12:35 03.05

Технічне завдання розробляли спільно з британською компанією «Theatre projects», яка має досвід розробки театральної технології та акустики для більш як 300 проектів.

Стало відомо хто створив найкращий проект «Roshen Concert Hall» (ФОТО)

Як повідомляє офіційний ресурс “Європейської Солідарності”, перше місце у проекті створення Концерт холу Roshen отримало рішення одного з найавторитетніших світових бюро з Норвегії – Snohetta. 

«Переможці, перша премія – це норвезьке бюро Snohetta. Цей проект не контрастує з іншою архітектурою. Він дуже добре вписаний у ландшафт і продовжує можливості парку, який там є. Він створює нові загальні громадські зони, нові зв’язки, пішохідні дорожки», – говорить керівник проекту Євген Полтавцев.

Архітектурне бюро з Норвегії Snohetta відоме, зокрема, проектами нової Александрійської бібліотеки в Єгипті, оперного театру в Осло, а також павільйону Національного меморіального музею 11 вересня у Нью-Йорку.

Де це буде?

Як відомо,  жовтні 2020 року Петро та Марина Порошенки презентували проект створення першого в Україні концерт холу світового рівня.

Для цього на аукціоні купили стару будівлю столичного будинку культури імені Корольова, спроектовану у 80-х роках минулого століття. Його перетворять на великий концерт хол для симфонічних концертів. 

Архітектурне рішення

Крім сучасного ландшафту, зміниться і дизайн самого будинку. Це буде надсучасна будівля зі спеціальною акустикою. Симфонічна зала зможе вмістити близько двох тисяч людей. Окрім норвежців, журі розглядають і британський проект. Він буде запасним.

Серед чотирьох претендентів переможця обирали кращі архітектори Європи. Протягом трьох місяців  журі давали різні проектні завдання конкурсантам. Ще стільки ж часу вони мали на пілотну роботу. Норвезьке бюро, на думку журі, представило найкращу. 

«Цей проект вразив усіх членів журі. Він привернув до себе найбільшу увагу серед усіх конкурсантів», – пояснює експерт з будівництва Геннадій Глотов. 

Це буде перший в Україні концертний зал для виступів великого симфонічного оркестру з хором. Для прикладу, Німеччина має 7 залів світового рівня. У сусідній Польщі за останні роки відкрили два таких заклади. Україна ж з її традиціями класичної музики, з диригентами, виконавцями, композиторами і колективами світового рівня не має жодної акустичної зали для великого симфонічного  оркестру. 

Концерт-хол матиме велику акустичну концертну залу на 1800 глядачів і камерну залу на 400 глядачів. А також необхідну інфраструктуру для репетицій музикантів і хорів. Заклад планує проводити по 250 мистецьких подій на рік. 

«Це буде центром культури, центром розвитку цілого Києва. Багато артистів світового рівня, багато оркестрів світового рівня приїхали б давно в Україну. Але ніколи вони тут  не були. Бо не було місця, де могли б оцінити по-справжньому цей рівень. І Roshen надихнувся прикладами Microsoft Theater і Carnegie Hall»,  – пояснює п’ятий Президент, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко.   

Авторський нагляд

Іноземці здійснюватимуть авторський нагляд від початку робіт і аж до введення будівлі та території в експлуатацію. Вся ця ідея започаткована компанією «Roshen» та Фондом Порошенка.

«Цей проект виведе на новий рівень мистецтво України. Надасть можливість нашим виконавцям, колективам класичної і сучасної музики реалізувати свій творчій потенціал на теренах України», – говорить Марина Порошенко. 

Відкриття «Roshen Concert Hall» планується у 2025 році.

Концерт-хол в системі реалізації проектів

Концерт-хол продовжить низку масштабних проектів, які вже реалізовані командою Порошенка – це і найбільший у світі річковий світло-музичний фонтан Рошен у Вінниці, створення центру Анни Київської у Франції, підтримка археологічних досліджень на місці поховання короля Данила Галицького у Польщі, будівництво єдиного за часів незалежності Театру на Подолі, а також зимове містечко Roshen Winter Village у Києві  та зоопарк міжнародного рівня у Черкасах. 

Нагадаємо, Петро Порошенко привітав українців з Великоднем.  За словами п’ятого президента,  лідера “Європейської Солідарності”, народного депутата Петра Порошенка,  ми часто не помічаємо важливого у буденних речах (ВІДЕО)

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...