Роздягали, ламали ноги, змусили з’їсти хрестика. Жителі Димера розповіли, як їх катували росіяни

Автор: Володимир Хлєбников
14:40 02.05.2022

Російські військові катували та знущалися з мешканців селища Димер, що на Вишгородщині в Київській області. Двоє чоловіків розповіли про методи, які використовували загарбники під час окупації населеного пункту.

Роздягали, ламали ноги, змусили з’їсти хрестика. Жителі Димера розповіли, як їх катували росіяни

Крім армійців, у Димері були бійці Росгвардії та кадирівці, йдеться у сюжеті Раді Свобода.

Я йшов собі просто вулицею. Ворота одного з будинків були трохи відчинені, звідти виглядав бурят. Їм не сподобалося те, що я озирнувся на їхню машину “Урал”, яка стояла в одному з дворів. І він тоді сказав мені: “Що ти заглядаєш, ти, напевно, корегувальник“, – розповів 73-річний житель селища Димер Михайло Кушнір.

Окупанти заштовхали пенсіонера у будинок і наказали роздягатися.

Сказав: “Роздягайся”. Я роздягнувся догола. Каже: вставай на коліна. Я одразу не зрозумів, що він сказав. Тоді другий бурят підбігає до мене і прикладом б’є по обличчю. Вибив зуби. І щелепу сильно задів“, – згадує чоловік.

У цьому будинку Михайла Кушніра протримали у заручниках півтори доби. На другий день його та інших мешканців російські військові посадили в машину і повезли до Димерського лісництва.

Туди вони підселяли росіян, які підслуховували хто що говорить. На другий день ми були вже в ямі. В ямі спочатку було вісім чоловіків. Потім привезли ще чотирьох, наскільки я пригадую. Ні їсти, ні пити ніхто не давав. В туалет не пускали. Ямку зроби собі, сходи по потребі і все”, – розповів житель селища.

Читайте також: Викрали, катували, а потім стратили. На Київщині знайдено масове поховання жертв окупантів

44-річний водій медичної служби Олег Черненко також пережив катування та тортури російських військових. Його разом з Михайлом та братом також утримували в ямі у лісі.

Сусід мій сказав, що брат корегувальник був. Спочатку вони приїхали до мене, запитували, де брат. Я кажу: у мене його немає. Той сусід, що здав, каже: він у квартирі. Пішли, забрали його – і привели до мене. І мене теж забрали. Спочатку нас десь у поле вивезли. Там били “харашо”. Змусили навіть золотого хрестика ковтнути. Зірвав і каже: “Ковтай”, – розповідає Олег Черненко.

Чоловік каже, що російські військові били його брата “обухом, сокирою по нозі”. Його теж били по нозі, але вже прикладом. Нині у нього відкритий перелом. З поля обох братів привезли до лісу.

Михайла Кушніра, Олега Черненка та ще кількох полонених російські військові витягли з ями на другий день і змусили йти до іншого місця ув’язнення. Цього разу вже до будинку неподалік.

Окупанти наказали чоловікам нікуди не виходити, мовляв, все заміновано. Втім, згодом ув’язнені зрозуміли, що російські військові вже не повернуться.

Читайте також: “Били прикладами та застосовували електрошокери”: Волонтер розповів, як його катували окупанти у полоні на Київщині

Щодо брата Олега, то його росіяни залишили у ямі, коли інших полонених переводили до будинку. Після цього рідні вже більше не бачились.

Мене відпустили через те, що в мене дитя маленьке. Що з братом – навіть не уявляю. Тоді казали, що деякі поїдуть додому, а деяких відвезуть на Гостомель. А далі – не знаю“, – підсумував чоловік.

Як писав “ВК“, станом на 2 травня на Київщині виявили 1202 вбитих окупантами цивільних громадян. Багато тіл все ще невпізнані.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин