Страшні коронавірусні цифри, сміття за талонами, повернення “Скіфського золота” і припинення роботи WhatsApp – найрезонансніші новини дня

Автор: Тетяна Сененко
20:58 26.10.2021

Українська коронавірусна статистика продовжує встановлювати невтішні рекорди, сміття доведеться викидати за талонами, суд в Амстердамі зобов’язав повернути Україні “Скіфське золото”, а відома соцмережа з листопада припиняє роботу у колишньому обсязі. Детальніше про резонансні події вівторка читайте далі.

Страшні коронавірусні цифри, сміття за талонами, повернення “Скіфського золота” і припинення роботи WhatsApp – найрезонансніші новини дня

Ковідна статистика шокує: в Україні за добу померли рекордні 734 людини, з них 37 – в Києві

За добу в Україні зафіксовано 19 120 нових підтверджених випадків коронавірусу (з них дітей – 1414, медпрацівників – 338). Як повідомляє МОЗ, за минулу добу було госпіталізовано – 2 939 осіб, померли – 734, одужали – 9 738 осіб.

Кількість киян, які захворіли на коронавірус, збільшилась на 1135 осіб, померли – 37. Загальна кількість підтверджених випадків у столиці станом на 25 жовтня – 252 921.

В столиці планують впровадити електронні талони на сміття – деталі

Днями в столиці відбулося перше засідання робочої групи щодо реалізації ідеї з електронними талонами для захоронення будівельних відходів на полігоні великогабаритних та будівельних відходів №6.

Про це повідомив депутат Київради Олег Костюшко.

«Ми хочемо оцифрувати та максимально спростити наявний паперовий процес отримання та перевірки талонів на сміття, щоб кожен киянин міг легально, швидко та легко через смартфон придбати талони на своє великогабаритне сміття, будівельні відходи, листя чи гілля», – розповів Костюшко.

За словами депутата, зараз людині, щоб отримати паперовий талон для вивезення сміття на полігон, необхідно витратити значні часові та паперові ресурси: надавати довідки, копії документів, чеки про сплату, а це жодним чином не допомагає людині легально утилізувати свої відходи, які утворилися внаслідок будівництва або ремонту.

Складнощі з отриманням паперових талонів призводять до того, що сміття вивозять у лісосмугу, на поле або кидають під баки біля багатоквартирного будинку. Тому цю послугу хочуть інтегрувати в мобільний додаток «Київ Цифровий», щоб людина у кілька кліків могла придбати електронний талон.

Суд в Амстердамі постановив повернути «скіфське золото» Україні

Апеляційний суд Амстердама, де проходили слухання по суті у справі про приналежність колекції «скіфського золота», ухвалив рішення повернути експонати виставки «Крим. Золотий острів у Чорному морі» на територію України.

Відповідне рішення суд оголосив у вівторок, 26 жовтня.

Водночас, чотири кримських музея – Центральний музей Тавриди, Керченський історико-культурний заповідник, Бахчисарайський історико-культурний заповідник і Національний заповідник “Херсонес Таврійський” – мають право звернутися до Верховного суду Гааги у Нідерландах, щоб оскаржити рішення Апеляційного суду в Амстердамі.

WhatsApp перестане працювати з листопада – деталі

Починаючи з першого листопада 2021 року месенджер WhatsApp припинить підтримку смартфонів на базі Android 4.0.1 і старше.

Про це повідомляється на офіційному сайті. 

Щоб скористатися сервісом далі, необхідно оновити версію Android до 4.1, а якщо це неможливо, придбати новий смартфон або хоча б встигнути до першого листопада зберегти історію чатів (ця функція також відключиться після вказаної дати).

Розробники нагадують, що WhatsApp також можна використовувати на iPhone під керуванням iOS 10 та новіших версій (найактуальнішою є iOS 15).

Усього під удар потраплять кілька десятків смартфонів , які зараз підтримують роботу з WhatsApp. Серед них – кілька iPhone, а також смартфони Sony, ZTE, LG та інші.

Великий Київ у Google News

підписатися