Суд в Амстердамі постановив повернути «скіфське золото» Україні

Автор: Марія Супрун
14:14 26.10

Апеляційний суд Амстердама, де проходили слухання по суті у справі про приналежність колекції «скіфського золота», ухвалив рішення повернути експонати виставки «Крим. Золотий острів у Чорному морі» на територію України.

Суд в Амстердамі постановив повернути «скіфське золото» Україні

Відповідне рішення суд оголосив у вівторок, 26 жовтня, повідомляє Укрінформ.

Водночас, чотири кримських музея – Центральний музей Тавриди, Керченський історико-культурний заповідник, Бахчисарайський історико-культурний заповідник і Національний заповідник “Херсонес Таврійський” – мають право звернутися до Верховного суду Гааги у Нідерландах, щоб оскаржити рішення Апеляційного суду в Амстердамі.

Рішення суду вже привітав президент України Володимир Зеленський.

“Ми завжди повертаємо своє. Спочатку повернемо «скіфське золото», а потім і Крим”, – написав Зеленський в Twitter.

Нагадаємо, колекцію зі 565 музейних експонатів привезли на виставку «Крим. Золотий острів у Чорному морі» в Амстердам з чотирьох музеїв Криму ще до окупації півострова Росією. У 2016 році окружний суд Амстердама ухвалив, що колекцію мають повернути Україні, а не в окупований Крим.

Тоді рішення ухвалили на основі конвенції ЮНЕСКО, відповідно до якої художні цінності мають повернути суверенній державі, яка надала їх для тимчасової експозиції.

До Апеляційного суду звернулися представники кримських музеїв, які розташовуються на окупованій території. Однак Апеляційний суд лише підтвердив рішення окружного.

Скіфське золото, доки триває судова тяганина, зберігається в музеї Алларда Пірсона в Амстердамі.

Великий Київ у Google News

підписатися