Столичний вуз запатентував винахід, що допомагає рятувати життя вагітним, хворим на ковід

Автор: Любава Лисичкіна
22:19 09.02.2023

Це простий, але дуже ефективний аксесуар – позиціонер для вагітних. Він виконаний у вигляді U – подібної подушки і складається з футляру з захисної тканини із зав’язками на вільних кінцях і по внутрішньому обводу та наповнювача пінополістирольними кульками.

Столичний вуз запатентував винахід, що допомагає рятувати життя вагітним, хворим на ковід
Світлодіодне освітлення
Як повідомили  у Національному медичному університеты імені О.О. Богомольця, зробила це
кафедра акушерства і гінекології №3 НМУ.
 
Медики пояснили, що при реанімаційних станах, спричинених вірусним запаленням легень, у разі підключення до апарату ШВЛ важливо вкладати пацієнта обличчям вниз, «лежачи на животі», що забезпечує переміщення легеневого кровотоку і кращу вентиляцію легеневої зони.
 
Проте положення «лежачи на животі» у ІІ-ІІІ триместрах не рекомендоване вагітним жінкам, оскільки здійснюється тиск на плід всією вагою жінки, що є небезпечним для збереження вагітності і стану плода. Щоб здійснювати це, не зашкодивши плоду і жінці, науковці спільно з Київським міським пологовим будинком № 3 винайшли простий, але дуже ефективний аксесуар.
 
На відміну від відомих подушок для вагітних, футляр позиціонеру виконаний із захисної тканини, якісні характеристики якої відповідають вимогам Технічного регламенту щодо медичних виробів і забезпечують можливість проведення поточної дезінфекції.
 
Наявність зав’язок на вільних кінцях позіционеру і по внутрішньому обводу дозволяє регулювати розміри внутрішнього отвору позиціонеру відповідно до розмірів живота вагітної в ІІ-ІІІ триместрах вагітності, що є надзвичайно важливим. А універсальний та високоякісний пінополістирольний наповнювач позиціонера запобігає вбиранню вологи, не викликає алергійних реакцій, вільна циркуляція повітря в ньому перешкоджає розвитку і розмноженню патогенних мікроорганізмів і кліщів.
 
Дрібні пінополістирольні кульки при натисненні легко переміщуються та ідеально пристосовуються до вигинів тіла, зокрема, живота, що вкрай необхідно вагітній у ІІ-ІІІ триместрі у разі забезпечення прон – позиції, для зберігання у прон – позиції.
 
До слова, Інститут біотехнології і штамів шукає постачальника піддослідних щурів.

Великий Київ у Google News

підписатися