Як розповів київський хірург-онколог Олександр Слюсаренко, клітини раку молочної залози можуть відриватися та переміщатися через лімфу чи кровоносні судини в інші частини тіла. Рак молочної залози найчастіше метастазує у лімфатичні вузли, легені та кістки.
За його словами, на ймовірність поширення раку молочної залози впливають такі фактори:
Тип раку молочної залози. Розрізняють інвазивний та неінвазивний рак. Інвазивний може поширюватися на навколишню сполучну тканину, лімфатичні вузли та інші ділянки тіла.
Ступінь раку. Визначається на підставі того, наскільки ракові клітини схожі на нормальні. 1 ступінь – рак, що повільно зростає. 3 ступінь – рак, що швидко зростає.
Стадія раку – це оцінка поширення раку за допомогою діагностичних методів. Рак молочної залози, виявлений на ранніх стадіях (0-1), добре піддається лікуванню. На пізніших стадіях лікування раку молочної залози є агресивнішим, оскільки воно спрямоване на знищення пухлини та запобігання подальшому зростанню. Хоча людина з раком 4-ї стадії може ніколи не вилікуватися, наявність контролю над захворюванням вважається вже позитивним результатом.
Індивідуальні фактори:
- вік на момент встановлення діагнозу
- гормональний статус
- наявність раку у родичів
- вплив алкоголю, цигарок або забруднення довкілля
- загальний стан здоров’я людини