У Києві з’явився новий мурал від скандальної фотохудожниці – що відомо

Автор: Галина Ворона
17:46 09.10.2023

Фотохудожниця Євгенія Фуллен, яка опинилась у центрі скандалу через намір намалювати мурал на фасаді історичного будинку на вулиці Січових Стрільців, створила стінопис на будинку Управління Святошинської РДА на вул. Якуба Коласа, 6А.

У Києві з’явився новий мурал від скандальної фотохудожниці – що відомо
Світлодіодне освітлення

Як повідомляє Управління туризму та промоцій Київської міської державної адміністрації, новий стінопис присвячений проблемі домашнього насильства.

На муралі зображена жінка, повну історію якої авторка стінопису не розголошує, але мова йде про звільнення від тирана.

Рішення жінки піти від насильника ототожнюється з перемогою королеви на шаховому полі.

Читайте також: У Бучі облили фарбою мурал, створений кілька днів тому іноземними волонтерами

Нагадаємо, у вересні Фуллен почала малювати мурал на стіні будинку 1903 року по вулиці Січових Стрільців, 31.  На фрагменті, який встигли намалювати на будинку, зображена пара, а також пелікан з пташеням.

Місцеві жителі обурились зображенням “сумнівної краси” й викликали поліцію, після чого роботи зупинили. Правоохоронці склали на художників акт про адміністративне правопорушення, а кияни зареєстрували петицію проти погодження нових муралів.

Авторка стінопису розповідала, що концепція цього муралу – це вдячність Франції за їхню військову підтримку України. Стіна, де заплановано мурал, розташована близько до Посольства Франції. На стінописі зображені герої найвідомішого твору Віктора Гюго “Собор Паризької Богоматері” – Квазімодо, що тримає Есмеральду над урвищем, і химери поруч.

Також вона називала “селюками” всіх, хто проти створення її муралу. Наразі, людей, які зупинили створення її муралу, вона називає “шобло”.

Згодом Фуллен представила оновлений ескіз.

Великий Київ у Google News

підписатися