Про це ідеться у повідомленні
КПІшники реалізували власний проєкт: вітрогенератор — пристрій з перероблених композитів (рубленого вуглецевого волокна), що може виробляти електроенергію для регіонів, постраждалих від природних катастроф і воєнних руйнувань. Проєкт КПІшників посів друге місце в міжнародному змаганні Sustainable Composite Design Competition 2024.
Нині в Україні дуже багато композитних матеріалів, що не переробляються й стають сміттям. Це корпуси вітрогенераторів, які вже утилізовано, корпуси деяких літаків. Тому ми створили проєкт вітрогенератора, переробленого з цих композитних матеріалів, який допоможе розв’язати не тільки екологічні, а й інші суспільно важливі проблеми, говорить Артур Мигович, аспірант Навчально-наукового механіко-машинобудівного інституту (НН ММІ) КПІ ім. Ігоря Сікорського.
«Адже пристрій можна буде використовувати під час стихійних лих — повені, пожеж тощо, а також воєнних дій. У роботі ми використовували лабораторії у межах проєкту uCAREER, а саме лабораторії кафедри технології машинобудування та кафедри динаміки та міцності машин, і грантові кошти на закупівлю матеріалів для виготовлення наших зразків», — додає Мигович.