Столична інспекція з паркування відновила роботу: що відбувається

Автор: Тетяна Сененко
15:58 18.08

Інспекція з паркування Департаменту транспортної інфраструктури КМДА працює в штатному режимі. Інспекція вважає безпідставними підозри Офісу генпрокурора в створенні злочинного об’єднання, яке займалося незаконною евакуацією автомобілів у столиці.

Столична інспекція з паркування відновила роботу: що відбувається

Про це повідомив начальник інспекції з паркування КМДА Дмитро Рахматуллін, якому вручили підозру в коментарі Укрправді.

Зокрема, Рахматуллін відкидає звинувачення у “подвійних штрафах”, які, за словами ОГП, сплачують кияни, щоб забрати автівки.

Зазначається, що ціна евакуації у Києві – 1270 гривень, вона визначається окремо для міста, і за цим тарифом працюють 8 приватних та комунальних компаній. У приклад він наводить інші міста, зокрема, Дніпро, де вартість евакуації складає 2-3 тисячі.

Тим часом ціна, визначена для евакуації авто уповноваженими підрозділами Нацполіції, складає лише 720 грн.

Рахматуллін також відреагував на звинувачення у безпідставних евакуаціях, нагадавши, що таке визначення має право встановити лише суд.

Читайте також: Правила з пільгами: у столиці заговорили про пільгове паркування для мешканців І та II зон

У КМДА наголошують, що “через зношеність підземних комунікацій на вулицях трапляються провали дорожнього полотна, які потребують негайного ремонту, тому районні шляхово-експлуатаційні управління виставляють відповідні дорожні знаки та приступають до робіт. І якщо є автівки, які заважають цим роботам, комунальники звертаються до Інспекції за допомогою.

Начальник Інспекції запевняє, що жодного разу інспектори не встановлювали дорожній знак з метою незаконної евакуації, у чому їх підозрюють правоохоронці. Разом із тим нагадали ПДР і зазначили, що можуть евакуювати авто без понятих, якщо це фіксується на відео.

Зазначаємо також, що згідно з правилами дорожнього руху дозволяється стоянка транспортного засобу лише на краю тротуару. Автомобілі, запарковані посередині або під кутом до краю тротуару, вважаються розміщеним з порушенням ПДР – навіть якщо для перехожих лишається 2 м. У випадку, якщо на решті тротуару спостерігається підвищений рух пішоходів, розміщення авто може розцінюватися як таке, що суттєво перешкоджає дорожньому руху і підлягати евакуації”, – розповів начальник інспекції.

Читайте також: У липні водії Києва сплатили за паркування більше мільйона гривень

Нагадаємо, раніше Міністерство внутрішніх справ спільно з Генеральною прокуратурою повідомили про підозру керівництво і низку працівників Інспекції з паркування, підпорядкованої Департаменту транспорту та інфраструктури КМДА. Роботу Інспекції паралізовано.

Великий Київ у Google News

підписатися