Стає дефіцитом в Україні. Експерти попереджають про здорожчання гречки

Автор: Володимир Хлєбников
22:28 22.05

В Україні очікуються дефіцит та подорожчання гречки: популярна крупа може коштувати до 90 гривень за кілограм. Проблема у тому, що Україна наполовину залежна від імпорту гречки.

Стає дефіцитом в Україні. Експерти попереджають про здорожчання гречки

Аграрії вже сіють зернові культури, в Київській області, зокрема, посівна йде за планом. Аграрії будуть вирощувати ті крупи, які найбільше потрібні в Україні, йдеться в сюжеті “1+1”.

“Наразі більше попиту на гречку, кукурудзу, сою, тому що ці культури мають внутрішній високий попит”, – розповіла Олена Костенко, заступниця директора з питань селекції інституту землеробства.

Ситуація з гречкою доволі непроста. Більш того, дефіцит соціальної крупи вже відчувається. Річ у тім, що Україна наполовину залежна від імпорту гречки, а що ще гірше – залежна від імпорту з РФ.

Довідково. Кожного року українці споживають 140 тисяч тонн крупи, при цьому Україна вирощує лише половину цього об’єму. Решта гречки має російське походження. Країна-агресор перевозила крупу до Казахстану, там змінювала бирка й продавала Україні.

Читайте також: Кияни масово скаржаться на космічні ціни та низьку якість пального

Через експансію нашим фермерам стало невигідно сіяти гречку, тому нині аграрії зіткнулися з проблемами, зазначає Сергій Громовий, директор Міжнародної асоціації гречки.

Сьогодні Росія фактично закрита для постачання гречки. Ми почали відчувати великий дефіцит на нашому ринку, як посівного матеріалу, так і звичайної гречки. І це призведе, через певний час, за тиждень-другий, до різкого здорожчання. Ми прогнозуємо, що вона коштуватиме на менш як 80-90 гривень, в залежності від регіону, за кілограм крупи“, – зазначив він.

Хто може допомогти. Зараз ситуацію в Україні може врятувати Канада: ця країна надасть українським аграріям 140 тонн насіння гречки. Ним зможуть засіяти поля фермери з деокупованих територій, де ще не встигли посіяти ранні культури.

Читайте також: На Київщині аграрії посадять вдвічі менше картоплі

Великий Київ у Google News

підписатися