На Київщині аграрії посадять вдвічі менше картоплі

Автор: Марина Максенко
20:36 11.04.2022

Господарства в Київській області планують посадити лише половину площ від запланованих. Все через те, що у фермерських господарствах існують проблеми із забезпеченням ТМЦ для проведення посівної.

На Київщині аграрії посадять вдвічі менше картоплі
Світлодіодне освітлення

Про це повідомив віце-президент Української асоціації виробників картоплі Микола Гордійчук.

“Картопля — капіталоємка культура. Вона потребує багато добрив. Вони суттєво зросли у ціні, з ними існують логістичні проблеми, а у фермерів не вистачає обігових коштів. Тому суттєво збільшити площі під картоплею не вдасться. Є проблема із забезпеченням робочою силою. Наскільки мені відомо, багато трактористів та водіїв мобілізували до ЗСУ. У північних областях гостро стоять питання щодо розмінування полів та логістики: зруйновані мости, дороги заблоковані. Господарства Київської області планують посадити лише половину площ від запланованих. Якщо говорити про Західну Україну, то там більшість планує посадку на рівні минулого року”, — зазначає Микола Гордійчук.

Нагадаємо, що у Київській військовій адміністрації заявили, що досі залишається небезпека повторного вторгнення, бо доки немає миру, Київ повинен бути готовим до оборони.

Великий Київ у Google News

підписатися