Спиляну під час будівництва військового меморіального кладовища деревину передають на потреби ЗСУ

Автор: Вікторія Мілюта
11:49 23.05

Всю деревину, яку спилюють під час будівництва Національного військового меморіального кладовища, передадуть на будівництво фортифікаційних споруд.

Спиляну під час будівництва військового меморіального кладовища деревину передають на потреби ЗСУ

Про це повідомили у пресслужбі майбутнього меморіалу.

Зараз на цій території проводяться підготовчі роботи – зводиться паркан та видаляються зелені насадження.

«Уся деревина обліковується, маркується та згідно до 225 постанови безкоштовно передається Державній спеціальній службі транспорту за сприяння Міністерства оборони України», – йдеться у повідомленні.

Загалом планують зрізати близько 10% дерев та чагарників, які розташовані під майбутніми капітальними спорудами, в той же час 90% залишаться недоторканими.

Читайте також: Меморіал на Лісовому кладовищі: виникли суперечки щодо надмогильних плит

«У межах підготовчих робіт триває видалення зелених насаджень під капітальні споруди. Усю спиляну деревину ми, у співпраці з Державною спеціальною службою транспорту передамо на потреби Збройних сил для будівництва фортифікаційних споруд», – зазначив директор Національного військового меморіального кладовища Ярослав Пронюткін.

Нагадаємо, Національно-військове меморіальне кладовище, розраховане на 50 тисяч поховань, хотіли побудувати у Биківні та обіцяли відкрити до кінця 2023 року. Київрада виділила під будівництво ділянку, проте згодом ідею відкинули. Причина – збереження лісу та задля відсутності змішування історичних контекстів. 

У 2022 році пропонували розмістити об’єкт  на території  урочища “Лиса Гора” у Голосіївському районі Києва 

Після повідомлення про те, що головний цвинтар розташують у Гатному, проти виступали родичі захисників – вони виходили з протестами у центр міста. Казали, що такий об’єкт має розташовуватися в межах Києва. 

Пізніше в уряді повідомили, що Національне військове меморіальне кладовище, де будуть поховані українські Герої, які ціною власного життя боронили країну, планують створити на території Гатненської громади Фастівського району Київської області. 

В. о. міністра у справах ветеранів Олександр Порхун заявив, що перші поховання на НВМК можуть розпочатися вже наприкінці літа-початку осені, а повністю побудувати весь комплекс планують до 2027 року.

Великий Київ у Google News

підписатися