Справи не починати, в дорогу не вирушати, зачіску не міняти? – чому бояться п’ятниці, 13

Автор: Оксана Тупальська
11:40 13.10

Якщо в вас на календарі п’ятниця, 13 – припиняйте роботу. Дата невдала, бо робота розвалиться, невдачі не уникнути. Навіть похід до перукаря може завершитися поразкою. Такі та інші поради присвячують «магічній даті». Звідки така традиція та чому покоління людей бояться співпадіння 13-го та кінця робочого тижня.

Справи не починати, в дорогу не вирушати, зачіску не міняти? – чому бояться п’ятниці, 13
оренда квартири Київ

В історії Франції існує легенда про п’ятницю 13 жовтня 1307 року. Тоді за наказом короля Філіпа IV були заарештовані та піддані тортурам тисячі лицарів-тамплієрів. Популярна міська легенда, була поширена здебільшого завдяки міфологізації та відображенні в літературі і фільмах. 

Ще одна легенда про «Чорну п’ятницю» поширилась у відповідь на календар Великого посту, коли віряни збираються біля гробу померлого Христа. Оскільки світ релігійної традиції завжди був незвичним та покритий таємницями для тих, хто не практикує віру, відтак – з’являлися міфи щодо церковного календаря.

Досі люди, які мають схильність вірити в забобони, кажуть, що не рекомендується починати в п’ятницю, а особливо 13-го важливі справи, робити операції тощо. Навіть розповідають про статистичні дані, що 13-го, спостерігається сплеск злочинності, самогубств, хвороб, нещасних випадків та аварій. Це тому, що люди, які перебували поза спільнотою церкви, думали, що зі смертю Христа у світі запанувало зло.

Однак християнське вчення навпаки наголошує, що зі смертю Христа прийшла перемога, відкуплення і воскресіння. Тобто те, що звершилося у п’ятницю – принесло великі плоди та життя для всього світу.

Традиція забобонів така сама потужна, як і традиція церкви. Відтак, досі, навіть в епоху цифровізації, авіаперельотів, супутникових знімків землі, наукових досліджень людини та електронних операцій без розрізів на тілі залишається віра в нещастя, яке може статися від походу в п’ятницю до перукаря чи на шиномонтаж. Адже в жовтні саме пора переходити на зимові шини – бо скоро морози.

powerukraine

Між іншим, раніше “ВК” розповідав, на що варто звернути увагу, коли йдете робити зачіску у перукарів-новачків або до майстерень, де стрижуть з великими знижками. 

Великий Київ у Google News

підписатися