Краса без жертв. На що звернути увагу, якщо вирішили стати моделлю для майстрів-новачків у сфері краси

16:13 11.12.2021

Останнім часом набуває популярності послуга, коли школи перукарського мистецтва, нігтьового сервісу, учбові центри косметології та макіяжу шукають моделей для навчання майстрів. Зазвичай моделям така послуга надається або безкоштовно, або по собівартості, коли оплата береться виключно за матеріали, без врахування роботи майстра. Якщо ви подумували, чи не стати вам моделями та заодно зекономити, варто знати про ризики таких експериментів.

Краса без жертв. На що звернути увагу, якщо вирішили стати моделлю для майстрів-новачків у сфері краси

Які неприємності можуть споживачів, що зважуються виступити моделлю  – розповіли в Головному управлінні Держпродспоживслужби в м. Києві.

За словами фахівців, на практиці такі моделі перед початком підписують документ, що у разі неналежної якості наданої послуги (не та зачіска, про яку домовлялись; зіпсоване волосся під час фарбування; прояви алергічних реакцій тощо) учбовий центр не нестиме жодної відповідальності відповідно до Закону України “Про захист прав споживачів” щодо відшкодування завданих збитків.

Тобто перед отриманням послуги споживач підписує документ, що свідомо йде на ймовірні ризики, які можуть виникнути в процесі отримання послуг.

Тому обираючи, куди записуватись, варто обов’язково читати правила роботи з моделями, які учбові центри публікують на своїх сайтах. Також майстер-класи можуть перенести на інший час або відмінити взагалі. У такому разі заклад теж не несе перед моделлю за це відповідальності.

Отримання послуги може зайняти більше часу, ніж очікувалось, оскільки в залі можуть бути кілька моделей, і з кожною працюватиме свій учень. Інколи доводиться очікувати, поки звільниться учень. Це може бути людина, яка прийшла на заняття вперше, а може бути досвідчений, майстер, який підвищує кваліфікацію. Також модель можуть попросити сфотографуватись “до” отримання послуги і “після” задля розміщення фото в якості реклами сайту школи.

Інколи на моделях тестують нові стилі і техніки фарбування. У такому випадку модель не сплачує коштів, але й побажання її враховують в останню чергу. Якщо ж результат негативний, але до отримання послуги сплачено кошти за витрачені матеріали – їх можуть не повернути.

Інколи до отримання послуги в якості моделі споживачі попередньо вносять якусь суму, і в разі, якщо вона не зможете відвідати семінар і бути моделлю, навіть з поважних причин, сплачені заздалегідь кошти у якості передоплати, не повертають.

Остаточне рішення по кольору і довжині приймає викладач, а не модель. Оскільки, на моделях будуть вчитись і пробувати нові методики, тому результат може не співпасти з очікуваннями людини, яка згодилась стати моделлю.

Під виглядом оголошення про повністю безкоштовну процедуру можуть бути нав’язані додаткові послуги. Наприклад, абонемент за чималі гроші на косметологічні процедури у салоні в подальшому або пропозиція придбати косметичні товари, які необхідні для проходження косметологічних процедур у домашніх умовах, мотивуючи тим, що у моделі проблеми зі шкірою.

В Держспоживслужбі кажуть, що були навіть випадки, коли зі споживачами навіть укладали договір кредиту, помітивши, що пропозиція їх зацікавила. Тому слід бути дуже обачними, перш ніж погоджуватись на таке і підписувати будь-які, адже доводити дію психологічного тиску буде важко, враховуючи, що договір споживач підписує добровільно.

При цьому захистити свої права в контролюючих органах чи в суді людина зможе, якщо доведе, що отримувала послуги саме в цьому салоні, а для цього потрібно мати у наявності розрахунковий документ, що засвідчує факт отримання послуги.

Великий Київ у Google News

підписатися