Спочатку скандал – потім турбота. На Південному вокзалі цілодобово обігріватимуть безхатьків (ФОТО)

20:31 18.01

На третій день лютих морозів на Південному залізничному вокзалі відкрили цілодобовий пункт обігріву, де надаватимуть допомогу тим, кому найважче. Щоправда, столична влада проявила турботу після скандалу, який здійняли волонтери через те що безхатьків виганяли з вокзалу на мороз.

Спочатку скандал – потім турбота. На Південному вокзалі цілодобово обігріватимуть безхатьків (ФОТО) Фото: КМДА

Про відкриття пункту бадьоро відзвітувала столична влада. 

Зазначивши, що  керівництво вокзалу виділило окреме приміщення, де можна зігрітися, випити гарячого чаю та відпочити.

Відсьогодні пункт обігріву буде працювати в окремому приміщенні під паркінгом біля вокзалу “Південний”. У пункті обігріву встановлено сидіння для 30 людей. Є стіл, чайник, чай, печиво, три обігрівачі. У приміщенні також працюють туалети і є водопостачання”, – повідомляють у КМДА.

Чому цей пункт обігріву запустили лише на третій день після зниження температури до -18 градусів, чиновники не кажуть.

Зауважимо, повідомлення про відкриття цілодобового пункту обігріву на центральному вокзалі з’явилось після того, як волонтери підняли хвилю обурення через те що безхатьків не пускають на вокзал погрітись. 
 
Зокрема, волонтер руху “Молодь за мир” Євген Савватєєв стверджує, що про це йому розповідали самі безхатьки, яким він роздавав чай, теплі речі та бутерброди на вокзалі.

Бездомні кажуть, що їх виганяють з вокзалу. ВИГАНЯЮТЬ НА МОРОЗ -17. Вчора наші друзі бачили це на власні очі. Національна поліція України, це ок – виганяти людей на мороз -17? Де зігрітися?”, – написав волонтер.

За його словами, частина муніципальних пунктів обігріву, чиє відкриття нещодавно анонсували в КМДА, просто не працює: більшість пунктів обігріву, обіцяні чиновниками, розміщені “в коридорах ЖЕКів чи лікарень та існують на папері”.

Савватєєв каже, що вже є інформація про бездомних, які замерзли на вулиці насмерть. 

Інформацію волонтера у коментарях підтверджують колеги з інших організацій. 
Попався серед коментарів і цікавий допис журналістки муніципального видання “Київ”, яка пропонує, щоб місто зараз подбало про безхатьків, але коли наступного разу Київ завалить снігом, щоб усі вони дружно вийшли на допомогу з лопатами.
 
До слова, у парку “Привокзальний” біля Дарницького залізничного вокзалу розпочинає роботу цілодобовий пункт обігріву, де можна також з’їсти гарячий обід і випити чай із печивом, отримати медичну допомогу та гуманітарну допомогу у вигляді теплого одягу тощо. 

Великий Київ у Google News

підписатися