Дерадянізувати Лесю. Що вимагають автори петиції

19:51 23.02

Дерадянізувати пам’ятник Лесі Українки, а також створити комплексний меморіал на пам’ять родини Косачів пропонують кияни.

Дерадянізувати Лесю. Що вимагають автори петиції

Про це йдеться в електронній петиції до Кабміну. 

В тексті петиції сказано, що пам’ятник, розташований нині над похованням Українки, було сконструйовано та встановлено у 1939 році згідно з актуальними тезами тодішньої радянської пропаганди — з цитатою із більшовицької газети “Правда” російською мовою. 

Леся Украинка, стоя близко к освободительному движению вообще и пролетарскому в частности, отдавала ему все силы, сеяла разумное, доброе, вечное“, – така цитата закарбована на пам’ятнику. 

Людину, що взяла за псевдонім свою українську національність, приписують до пролєтарського руху та оспівують чужою для неї мовою”,

– пише автор петиції. 

Зазначається, що батьки Лариси Косач, Петро Косач та відома українська письменниця Олена Пчілка, не мають пам’ятників взагалі, лише могильні плити.

Автор петиції проонує “розглянути доцільність дерадянізації пам’ятника Лесі Українки та створення комплексного меморіалу на пам’ять родини Косачів; з цією метою просимо Міністерство культури оголосити відповідний конкурс проєктів”.

Читайте також: Косач Talks: у столиці стартує мистецький проєкт до ювілею Лесі Українки

Великий Київ у Google News

підписатися
    загрузка...