Смердить та стогне Дніпр широкий: у Водоканалі пояснили, чому річка і Київське море в такому стані (ВІДЕО)

Автор: Тетяна Сененко
14:59 18.08

Засилля синьо-зелених водоростей на Дніпрі та на Київському водосховиці спричинене використання порошків із фосфатами.

Смердить та стогне Дніпр широкий: у Водоканалі пояснили, чому річка і Київське море в такому стані (ВІДЕО)

Про це розповіли у “Київводоканалі“, оприлюднивши відео дописувачки із зображенням покритого водоростями Київського водосховища.

У водоканалі кажуть – щороку ця ситуація тільки погіршується. Цвітіння води пов’язане зі зростанням кількості синьо-зелених водоростей. Цей процес посилюється через забруднення річок фосфатами, які потрапляють туди зі стоками через надмірне використання у побуті і промисловості фосфатовмісних миючих засобів.

 

При відмиранні водоростей у водоймах починаються процеси гниття, а бактерії, що окислюють органічні сполуки, активно споживаючи розчинений у воді кисень, призводять до кисневого голодування, загибелі риби та іншої фауни у водоймах“, – розповіли у “Київводоканалі” про наслідки цвітіння води.

Виявляється, що очисні споруди більшості водоканалів України були спроєктовані у 60-х роках минулого століття і не розраховані на очистку стічних вод від фосфатів. На той час вони тоді не використовувались в такій кількості.

Враховуючи зношеність очисних споруд і застарілість технологій, які використовують українські водоканали, досягти європейських нормативів якості очистки від фосфатів стічних вод буде можливо лише після реконструкції та модернізації очисних споруд. А це десятки років і мільярди коштів, яких немає на сьогоднішній день“, – кажуть у водоканалі.

Єдиним виходом із цієї складної ситуації бачать у забороні фосфатовмісних мийних засобів на законодавчому рівні. “Київводоканал” навіть запустив безстрокову ацію “Стоп фосфати”. Її підтримала Асоціація “Укрводоканалекологія”.

Додамо, що екологи вже давно б’ють на сполох: вода у Дніпрі в Києві неприродного зеленого кольору, від неї йде вкрай неприємний запах. Це пов’язано з процесом аномального розростання водної рослинності і, зокрема, синьо-зелених водоростей, які виділяють альготоксини, отруюючи водойми. Аномальне розростання водної рослинності викликане вкрай високим рівнем фосфатів у воді, які містять майже всі мийні засоби.

Нагадаємо, раніше з’явилась петиція про заборону мийних засобів з фосфатами

Цього року уряд обмежив вміст фосфатів у мийних засобах.

Великий Київ у Google News

підписатися