На цьому парламентарка від “Європейської Солідарності“ Ірина Геращенко наголосила на брифінгу у Верховній Раді.
Геращенко заявила, що “ЄС“ продовжить жорстко відстоювати питання гідного вшанування героїв, які віддали життя на Майдані. А через подібне приниження розстріляних та полеглих за незалежність України у лютому 2014 року з боку “Слуги“ Бужанського нардепи “ЄС“ “вже звернулися до регламентного комітету.
“Ми від фракції звертаємося до регламентного комітету, що народний депутат Бужанський, який сміє в приміщені Верховної Ради назвати Революцію Гідності державним переворотом, як мінімум має бути відсторонений на 5 засідань“, – повідомила співголова фракції.
Парламентарка також назвала абсолютно неприпустимими спроби відкривати розважальні заклади або казино, зокрема, на місці Будинку профспілок, де відбувалися трагічні події того часу. Вона нагадала, що парламент вже ухвалив відповідні рішення для виділення земельної ділянки для Музею Героїв Небесної Сотні.
“Нас дуже дивує, що сьогодні заблоковано це будівництво меморіалу“, – зауважила депутатка.
Крім того, Геращенко додала, що до сьогодні залишилися непокарані виконавці та замовники розстрілів на Майдані. Парламентарка додала, що сьогодні повністю заблоковано РФ питання звільнення заручників саме тому, що Путін вже всіх забрав.
“Забрав Цемаха, забрав “беркутівців“, які були в усіх списках бойовиків і Російської Федерації всі ці роки. І ми стояли на чіткій позиції – спочатку суд, спочатку вирок, спочатку відповідальність і потім можна рухатися далі для гуманітарного жесту для звільнення бранців Кремля“, – сказала Геращенко.
Нагадаємо, “ЄС“ ініціює ухвалення низки законопроєктів, спрямованих на боротьбу з російською пропагандою та протидію колабораціонізму.
17 лютого 2021 року парламент ухвалив постанову №2739, яким визначено, що Революція Гідності – один з ключових моментів українського державотворення та виразник національної ідеї свободи.
Додамо, 18 – 20 лютого Україна вшановує пам’ять загиблих під час розстрілів на Майдані Незалежності під час Революції Гідності. Розстріли почалися 18 лютого 2014 року, а найбільше протестувальників загинули саме 20 лютого на вулиці Інститутській, де по них відкрили вогонь силові підрозділи режиму Януковича. У період з 18 по 21 лютого було вбито 108 осіб, яких назвали Небесної сотнею.
Згідно з указом президента від 11 лютого 2015 року, в Україні щорічно 20 лютого відзначають День Героїв Небесної сотні. У цей день вшановують пам’ять загиблих під час Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року).
Сьогодні, п’ятий Президент України Петро Порошенко та Марина Порошенко разом з родинами Героїв Небесної Сотні вшанували пам’ять загиблих майданівців.