“ЄС” боротиметься з російською пропагандою. Хочуть кримінальної відповідальності як для фізосіб, так і для партій

Автор: Любава Лисичкіна
18:57 10.02

«Європейська Солідарність» ініціює ухвалення низки нормативних актів, які спрямовані на боротьбу з російською пропагандою та протидію колабораціонізму.

“ЄС” боротиметься з російською пропагандою. Хочуть кримінальної відповідальності як для фізосіб, так і для партій

Про це під час брифінгу повідомив лідер партії, п’ятий Президент Петро Порошенко.

«Європейська Солідарність» пропонує внести зміни до Кримінального кодексу, які встановлюють жорстку відповідальність за умисне і добровільне співробітництво громадянина України з країною-агресором в інтересах країни-агресора і на шкоду національній безпеці України та її союзникам. 

«Мова не йде про тих , хто на окупованій території під загрозою для життя вимушений працювати в тих чи інших установах, лікарнях та школах. А мова йде в першу чергу про тих, хто на контрольованій території проводить колабораційну роботу добровільно або за гроші. І має бути встановлена чітка кримінальна відповідальність як фізичних осіб, так і політичних партій, і громадських організацій, які проводять цю роботу, фінансуються країною-агресором і звітують перед нею», – пояснює Порошенко.

Також в «ЄС» підготували законопроект про посилення відповідальності за дії, пов’язані з поширенням ворожої пропаганди, який має перекрити всі лазівки для неї. 

«Перші кроки були здійснені нашою командою ще в 2014-2015 роках. Я хотів би наголосити, що саме мій підпис стоїть під рішенням щодо застосування санкцій щодо російських телеканалів. Ми зараз бачимо, що і Європейський Союз, зокрема Латвія на цьому тижні прийняла відповідне рішення про заборону тих самих російських телеканалів, які не є засобами масової інформації і там працюють не журналісти. А є засобами пропаганди, і працюють там журналісти на кшталт Соловйова і Кісельова», – нагадав Порошенко.

Третій документ – це постанова Верховної Ради «Про невідкладні заходи для припинення практики політично вмотивованих переслідувань». За словами Порошенка, Постанова вимагає припинити політичні репресії проти добровольців, ветеранів, волонтерів, учасників Революції гідності – зокрема, Андрія Антоненка, Яни Дугарь, Юлії Кузьменко, кіборга генерала Марченка, Софії Федини, Марусі Звіробій та інших. 

Порошенко закликав політичні сили, представлені у парламенті, крім ОПЗЖ, підписатися  під законопроектами і постановою:

«Для того, щоб зупинити ту навалу, яка зараз просто перекочувала зі 112, NewsOne, Zik, намагається продертися до інших каналів і зробити беззмістовним цей перший і, на жаль, єдиний крок влади, який ми вітаємо» 

 До слова, майже половина українців підтримують санкції проти “112 Україна”, NewsOne та ZIK.

Нагадаємо, 2 лютого 2021 року президент України Зеленський ввів у дію рішення РНБО “Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) щодо нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака. Також на 5 років ввели санкції проти каналів 112-Україна, NewsOne, ZIK – Новий формат, Аріадна ТВ, ТВВибор, Партнер ТВ і Лідер ТВ, телерадіокомпанія 112-ТВ, НОВИНИ 24 ГОДИНИ, Нові комунікації.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...