Слідчі не змогли допитати Поворозника, хоча він прийшов до прокуратури

Автор: Володимир Хлєбников
14:59 28.01

Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, підозрюваний у службовому недбальстві, на допиті в столичній прокуратурі відмовився давати показання. Чиновник послався на своє конституційне право.

Слідчі не змогли допитати Поворозника, хоча він прийшов до прокуратури

Про це повідомила речниця Київської міської прокуратури Надія Максимець.

В п’ятницю, 28 січня, слідство планувало допитати Поворозника щодо обставин у справі про ділянку землі, виділену Апарату РНБО, на якій наразі облаштовано сквер. Проте, посилаючись на ст. 63 Конституції України, підозрюваний відмовився надавати показання.

В такому випадку КПК зобов’язує особу, яка проводить допит, одразу його зупинити, пояснила Максимець.

“Хочу наголосити, що прокуратура не виступає ні за, ні проти будівництва чи скверу. Це взагалі не є предметом досудового розслідування. Розслідується виключно службовий злочин, який стосується прийняття службовою особою протиправного рішення.

Читайте також: Жертви забудовника перекрили вулицю на Оболоні через неадекватні тарифи (ВІДЕО)

Що стосується суті самого розпорядження, підписаного у травні 2019 року. У ньому, зокрема, вказано – припинити право користування земельною ділянкою апарату РНБО та включити її до земель запасу житлової та громадської забудови. Питання облаштування скверу на цій території столична влада активізувала лише у червні 2021 року після того, як її представники були викликані на допити по цій справі. Якщо буквально – то на третій день після допиту основного фігуранта”, – розповіла речниця прокуратури Києва.

Сам Поворозник оприлюднив на сторінці у Facebook фото на ґанок прокуратури, заявивши, що “виконує свої процесуальні обов’язки повною мірою“. Він також запевнив, що “відстоюватиме інтереси киян і захищатиме сквер на Сирці“.

Читайте також: Туманні перспективи. “Київметробуд” не має графіку закінчення будівництва метро на Виноградар

Передісторія.  25 січня першому заступнику голови КМДА Миколі Поворознику вручили підозру у справі щодо земельної ділянки. Йдеться про виділення Апарату РНБО землі під будівництво, яке не було здійснено. У 2019 році столична влада позбавила апарат права на цю землю та облаштувала там сквер.

За даними слідства, цим рішенням Апарату РНБО нібито було завдано шкоду на суму майже 48 млн грн.

Нагадаємо, у вересні 2021 року до апарату КМДА з обшуками прийшли представники Київської прокуратури та Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції у справі про земельну ділянку поблизу станції метро «Сирець», де замість житлового будинку облаштували сквер.

Міська влада оскаржує рішення суду щодо повернення зеленої зони біля метро «Сирець» у використання Апарату РНБО для забудови.

Великий Київ у Google News

підписатися