Таким чином, якщо доведеться перетинати кордон або оформлювати документацію, де вимагається закордонний паспорт, державна система може не підтвердити його дійсність.
“Тобто, якщо Ви оформили спочатку паспорт для виїзду за кордон, а потім ID-картку з іншим написанням прізвища чи імені латинськими літерами, наприклад, в ID-картці Ви Igor, а в закордонному паспорті — Ihor, закордонний паспорт буде автоматично визнаний недійсним. Така ж історія щодо ID-картки”, – пояснює ГО ЮрШтаб.
Наявність паспортів у “Дії” також не свідчить про те, що вони дійсні відповідно до оновлених баз даних.
Водночас, у Державній міграційній службі просять перевірити паспортні документи та у разі встановлення розбіжностей звернутися до підрозділів міграційної служби, ЦНАПу, «Паспортного сервісу».
Якщо на кордоні виявиться, що ваш паспорт не знаходить система – не пропустять та зафіксують відомості про це у прикордонній службі.
Подібно, люди, які подаватимуть на прохання поліції ID-картку для ідентифікації особи (скажімо, якщо їх зупинять під час комендантської години), можуть мати неприємності – адже документ не буде знаходити система, тому він вважатиметься недійсним.
Нагадаємо, паспорт України став найкращим серед пострадянських країн