Скандальний документ про надання військовозобов’язаним дозволів на переміщення відправили на доопрацювання

Автор: Галина Ворона
16:04 06.07

Начальник Генерального штабу Збройних Сил України скасував скандальний документ про надання дозволу на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) військовозобов’язаним та призовникам з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час.

Скандальний документ про надання військовозобов’язаним дозволів на переміщення відправили на доопрацювання

Про це повідомляється у Телеграм-каналі Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

За його словами, сьогодні відбулося засідання ставки Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України, на якому серед іншого розглядалося питання, яке набуло широкого суспільного резонансу.

Головнокомандувач ЗСУ підкреслив, що цей документ від початку стосувався винятково внутрішньої роботи ТЦК та СП і не створював зобовʼязань, обмежень прав і свобод громадян України.

Попри це, його поява в мережі спричинила численні маніпуляції, різночитання і навіть незаконні дії із перешкоджання переміщенню громадян, що стало підставою для дискредитації Збройних Сил України та військово-політичного керівництва держави. Тому Начальником Генерального штабу Збройних Сил України з метою недопущення подальших маніпуляцій довкола цього питання прийнято рішення про скасування дії Порядку з відправленням на доопрацювання”, – пояснив він.

Оновлений документ буде розроблено на основі змін до законів України та підзаконних нормативно-правових актів, які регулюють переміщення громадян в умовах воєнного стану. Наявна законодавча база не враховує реалій сьогодення та не забезпечує ефективних мобілізаційних механізмів.

Як Головнокомандувач Збройних Сил і громадянин України закликаю українців до виконання свого конституційного обовʼязку із захисту держави”, – додав Залужний.

Читайте також: В Раді зареєстрували законопроєкт про вільне пересування військовозобов’язаних

Передісторія. Як писав “ВК“, 5 липня народний депутат фракції “Слуга народу”, заступник комітету ВР з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко оприлюднив фотокопію документа, в якому вказано, що для переміщення в межах України військовозобов’язаним громадянам необхідно мати відповідний дозвіл керівника районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Також це стосується оформлення документів для виїзду за кордон. Документ підписаний головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним.

Генштаб ЗСУ певний час не коментував появу документа в публічному доступі, однак згодом висловив свою позицію з цього питання. Зокрема, там наголосили, що закон України “Про військовий обов’язок та військову службу” від 1992 року містить норму про те, що у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплект.

Читайте такожВ Раді розкритикували норму про заборону виїзду військовозобов’язаних

У зв’язку з цим, з метою упорядкування обліку переміщених осіб, Генеральний штаб ЗСУ розробив Порядок надання дозволів громадянам України, які перебувають на військовому обліку до ТЦК та СП, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час. Головнокомандувач ЗС України Валерій Залужний підтвердив, що призовники та військовозобов’язані, які планують виїзд за межі своїх районів та областей, у воєнний час мають брати дозволи у територіальних центрах комплектування.

Пізніше представник ГУ персоналу Генштабу ЗС України Олександр Хлись зазначив, що для виїзду за межі областей військовозобов’язані мають отримати дозвіл у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки; в межах області, столиці та району цього робити не потрібно.

Президент Володимир Зеленський зажадав роз’яснень від Генерального штабу щодо порядку “отримання якихось дозволів для військовозобовʼязаних, призовників і резервістів” і закликав надалі не ухвалювати подібних рішень без нього.

Великий Київ у Google News

підписатися