В Раді зареєстрували законопроєкт про вільне пересування військовозобов’язаних

Автор: Володимир Хлєбников
08:44 06.07

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт № 7522 про вільне переміщення призовників, військовозобов‘язаних та резервістів територією України без отримання відповідного дозволу у військкоматі.

В Раді зареєстрували законопроєкт про вільне пересування військовозобов’язаних

Авторами проєкту закону № 7522 стали нардепи Дмитро Чорний, Максим Зуєв і Кирилл Нестеренко. Всі вони є представниками провладної фракції “Слуга народу”.

Наразі тексту законопроєкту на сайті Ради ще нема, проте вказано, що проєкт закону вже передано на розгляд керівництва парламенту.

Водночас нардеп Чорний у себе в Facebook оприлюднив знімок порівняльної таблиці до законодавчої ініціативи:

Так, проєктом закону пропонується виключити із законів про порядок виїзду призовників, військовозобов‘язаних та резервістів з місця проживання в межах України вимогу про отримання відповідного дозволу у військкоматі.

Читайте також: Дозвіл на виїзд військовозобов’язаним: роз’яснення Генштабу розлютило соцмережі

Нардепи сподіваються, що це питання вдасться вирішити у Раді уже цього тижня, “у п’ятницю чи суботу 8-9 липня“.

“Слуга” Нестеренко, своєю чергою, зазначив, що закон 1992 року, який “дістався Україні у спадок від Радянського Союзу, застарів і не працює у XXI столітті“.

Передісторія. Як писав “ВК“, 5 липня народний депутат фракції “Слуга народу”, заступник комітету ВР з питань цифрової трансформації Олександр Федієнко оприлюднив фотокопію документа, в якому вказано, що для переміщення в межах України військовозобов’язаним громадянам необхідно мати відповідний дозвіл керівника районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Також це стосується оформлення документів для виїзду за кордон. Документ підписаний головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним.

Генштаб ЗСУ певний час не коментував появу документа в публічному доступі, однак згодом висловив свою позицію з цього питання. Зокрема, там наголосили, що закон України “Про військовий обов’язок та військову службу” від 1992 року містить норму про те, що у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплект.

Читайте також: В Раді розкритикували норму про заборону виїзду військовозобов’язаних

У зв’язку з цим, з метою упорядкування обліку переміщених осіб, Генеральний штаб ЗСУ розробив Порядок надання дозволів громадянам України, які перебувають на військовому обліку до ТЦК та СП, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час. Головнокомандувач ЗС України Валерій Залужний підтвердив, що призовники та військовозобов’язані, які планують виїзд за межі своїх районів та областей, у воєнний час мають брати дозволи у територіальних центрах комплектування.

Пізніше представник ГУ персоналу Генштабу ЗС України Олександр Хлись зазначив, що для виїзду за межі областей військовозобов’язані мають отримати дозвіл у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки; в межах області, столиці та району цього робити не потрібно.

Президент Володимир Зеленський зажадав роз’яснень від Генерального штабу щодо порядку “отримання якихось дозволів для військовозобовʼязаних, призовників і резервістів” і закликав надалі не ухвалювати подібних рішень без нього.

Читайте також: Воєнний стан в Україні: чи зможуть жінки виїжджати за кордон після 1 жовтня

Великий Київ у Google News

підписатися