Як повідомляє Хмарочос, щоб зайти всередину правоохоронці змушені були викликати службу ДСНС: фахівці мали відкрити двері до одного з приміщень, в якому «забарикадувалися» будівельники. Втім, зробити це так і не вдалося: юристи забудовника заявили, що це приміщення вже є купленою квартирою, а отже — приватною власністю.
Проблема в тому, що замовник будівництва вже ввів будинок в експлуатацію. Йому вдалося це зробити через електронний кабінет забудовника, який наразі не працює. Цей кабінет призначався для надання адміністративних послуг щодо невеликих об’єктів: наприклад, квартир та малоповерхових будинків. Ця ж багатоповерхівка була введена в експлуатацію як чотириповерхова садиба з антресолями”, — пояснив екс-радник міського голови Києва Максим Бахматов.
За його словами, лише за минулий місяць в поліцію надійшло 25 заяв від місцевих мешканців, які бачили, що на арештованому майданчику продовжуються роботи. Така кількість заяв стала для слідчих додатковим обгрунтуванням того, що будівництво потрібно опечатати.
Все, що можна було тут арештувати, вже арештоване. Але, як бачимо, ця історія — про слабкість держави, чиї заборони все одно нахабно обходять”, – каже Бахматов.
Нагадаємо, Оксана Білозір отримала ділянку площею 0,08 гектара на вулиці Мирній, 2/1 у приватну власність у 2004 році. Наразі ця ділянка взагалі потрапляє в межі ландшафтного заказника «Гора Щекавиця», створеного Київрадою рішенням від 24 вересня 2020 року.
Сьогодні користувачем та замовником забудови є обслуговуючий кооператив «Зелений замок». Його засновники — позафракційний депутат Київради Андрій Білозір, син Оксани Білозір, та її колишня помічниця. На сайтах продажу нерухомості ця забудова має назву ЖК «Зелений Замок», де ціни на квартиру стартують від 4,2 мільйонів гривень.