Охоронних зон побільшало: на історичній місцевості у центрі Києва створили ландшафтний заказник

16:54 24.09.2020

У Шевченківському районі на території історичній місцевості гора Щекавиця між вулицями Олегівською, Лук’янівською, Нижньоюрківською, Кирилівською та Нижнім Валом створено ландшафтний заказник «Гора Щекавиця». Зокрема, на цьому місці розташована пам’ятка археології національного значення “Культурний шар городища IX-ХІІІ століття (розвинуте середньовіччя, Київська Русь)”.

Охоронних зон побільшало: на історичній місцевості у центрі Києва створили ландшафтний заказник

 Таке рішення сьогодні підтримали 74 депутати Київради, повідомляє КМДА.

Згідно із рішенням, на території ландшафтного заказника “Гора Щекавищя” забороняється будь-яка діяльність, яка негативно впливає або може негативно впливати на стан природних та історико-культурних комплексів і об’єктів чи перешкоджає їх використанню за цільовим призначенням. Заказник створюється без вилучення земельних ділянок у їхніх власників або користувачів.

Управління територією передано комунальному підприємству по утриманню зелених насаджень Шевченківського району. Також передбачено розроблення проєкту землеустрою щодо організації і встановлення меж територій природно-заповідного фонду. Пріоритетом є збільшення території ландшафтного заказника “Гора Щекавиця”.

Рішення ухвалено для збереження цінних природних та історико-культурних об’єктів та для сприяння ефективному туризму і відпочинку киян.

Нагадаємо, червонокнижні тварини будуть в безпеці – в Києві з’являться ще чотири ландшафтних заказники.

Великий Київ у Google News

підписатися