Щоб мозок був зайнятий, навчися іграм у ґаджеті, які допомагають при страху – клінічний психолог

Автор: Любава Лисичкіна
23:48 09.11.2022

20 хвилин такої гри (більше не потрібно), – і рівень травматичної пам’яті різко знижується. Це вже не розвага, а метод лікування.

Щоб мозок був зайнятий, навчися іграм у ґаджеті, які допомагають при страху – клінічний психолог
Світлодіодне освітлення

Про це розповів доктор медичних наук, клінічний психолог, відомий український психотерапевт Олег Чабан. 

За словами фахівця, всі говорять, що гратися в телефоні – дуже погано. Але в  той же час є метод лікування травматичної пам’яті (тобто пам’яті, пов’язаної з сильними переживаннями), побудований лише на грі, але це конкретна гра. І вона знайома для більшості нашого населення, називається «Тетріс».

«Якщо «накриває» неприємний спогад, переживання про розбиту чи полишену домівку, аж сльоза виступила, от у цей момент травматичних спогадів бери свій ґаджет і 20 хвилин грай у «Тетріс». Я озвучую дуже чіткі наукові дані, причому не називаю жодні інші ігри, тому що вони не були такі ефективні. Складні нейрофізіологічні дослідження показали, що коли ти перевертаєш ті всі кубики і складаєш їх в ряд, щоб вони зникли, відбувається звернення до певних зон головного мозку, що відповідають за травматичну пам’ять”, – наголосив Чабан.

20 хвилин такої гри (більше не потрібно), – і рівень травматичної пам’яті різко знижується. Це вже не розвага, а метод лікування, зауважив психолог.

Він радить:  якщо людина емоційно дуже збуджена і перебуває в сильній тривозі чи страху, перше: перемістися туди, де захист, наприклад, де тебе захищають тонни землі над головою. І друге – взятися за справу, яка переключить емоції, як от  «Тетріс».

Чабан також зазначив, що є інший варіант – передзвонити рідним, друзям, знайомим, далеким знайомим, з якими 100 років не бачився і не чувся, поговорити – бо нарешті виникла пауза, її потрібно заповнити.

До слова, в Україні відбувся Радіодиктант національної єдності.

Великий Київ у Google News

підписатися