Що з цінами? На літо українцям дають невтішний прогноз

Автор: Тетяна Сененко
15:42 09.05

За даними ООН, зараз світові ціни на продовольство досягли найвищого рівня за останні 7-8 років.
В Україні в квітні 2021 року рівень інфляції склав 0,7% в порівнянні з березнем і 4,8% з початку поточного року. При цьому базова інфляція зросла проти березня на 0,7%, а з початку року – на 3,1%.

Що з цінами? На літо українцям дають невтішний прогноз

За даними Держстату, на споживчому ринку у квітні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,2%.

Найбільше (на 10%) подорожчала соняшникова олія. На 1-5% зросли ціни на цукор, продукти переробки зернових, рис, хліб, м’ясо та м’ясопродукти, макаронні вироби. Водночас на 0,5-1,3% подешевшали овочі, фрукти, яйця, молоко.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,9%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,5%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,4% відбулося в основному за рахунок підвищення цін на природний газ на 2,3%.

Ціни на транспорт зросли на 0,6% в першу чергу за рахунок подорожчання проїзду в залізничному та автодорожньому пасажирському транспорті на 2,6% та 1,4% відповідно, палива та мастил – на 0,8%.

Читайте також: Захмарні ціни. Чому ранні овочі в столиці коштують дорожче “аналогів з Ізраїля”

До слова, у березні 2021 року споживчі ціни порівняно з лютим зросли на 1,7%, з початку року – на 4,1%, а порівняно з березнем 2020 року – на 8,5%. Найбільше подорожчала олія.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...