“Логіка вийшла з чату”: березень показав шалені ціни на олію

Автор: Марія Супрун
11:32 11.04

У березні 2021 року споживчі ціни порівняно з лютим зросли на 1,7%, з початку року – на 4,1%, а порівняно з березнем 2020 року – на 8,5%. Найбільше подорожчала олія.

“Логіка вийшла з чату”: березень показав шалені ціни на олію

Про це повідомляє Державна служба статистики. Базова інфляція в березні 2021 року порівняно з лютим становила 1,6%, з початку року – 2,4%.

Так, на споживчому ринку в березні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 2,1%.

Найбільше (на 9,7%) подорожчала соняшникова олія. На 4,8–1,0% зросли ціни на цукор, фрукти, продукти переробки зернових, рис, хліб, м’ясо та м’ясопродукти, овочі, масло, кисломолочну продукцію, сало, рибу та продукти з риби. Водночас на 0,6% подешевшали яйця.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,7%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,2%.

Одяг і взуття подорожчали на 12,7%, у т. ч. одяг – на 13,0%, взуття – на 12,3%.

Ціни на транспорт зросли на 1,8% в першу чергу за рахунок подорожчання палива та мастил на 5,7%. Проїзд в залізничному та автодорожньому пасажирському транспорті подорожчали на 4,4% та 1,6% відповідно.

Додамо, що користувачі у Facebook також пишуть про значне подорожчання продуктів харчування. Так, Анна Ковальчук іноді робить контрольні закупки і порівняла ціни на однакові продукти у листопаді 2020 року та березні 2021. За чотири місяці вартість підвищилась за всіма позиціями – здорожчали гречка, цукор, молоко, куряче філе, хліб. А ціни на олію взагалі показали шалене зростання.

“Соняшникова олія: було – 35,49 грн, стало – 65,49 грн. *Кричить* 30 грн в плюс на літрі – що, ну що це? Ми тут не комуністи зібралися, безкоштовно роздавати не треба, але Україна – найкрупніший в світі виробник соняшникової олії. НАЙБІЛЬШИЙ. В СВІТІ. Логіка вийшла з чату”, – пише Ковальчук.

Нагадаємо, у столиці злетіли ціни на олію і стали космічними.

Великий Київ у Google News

підписатися