Захмарні ціни. Чому ранні овочі в столиці коштують дорожче “аналогів з Ізраїля”

Автор: Любава Лисичкіна
17:44 15.04

У столиці на полицях супермаркету помітили молоду картоплю. І все б нічого, якби не ціна: вітчизняна коштує 72,80 за кіло, а імпортна, з Ізраїля – 52,50. Експерти ж говорять, що ціни на вітчизняні ранні овочі відкритого ґрунту залишаться високими до початку літа.

Захмарні ціни. Чому ранні овочі в столиці коштують дорожче “аналогів з Ізраїля” Фото: Facebook Борислав Береза

Як повідомляє пресслужба Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP), основна причина – це  несприятливі кліматичні умови на півдні України і, як наслідок, часткова втрата врожаю.

Ідеться про те, що з початку березня кілька разів на ґрунті температура опускалася до мінус 3-4°С, один раз до мінус 12 °С. Саме тому  ціни на редис та молоду капусту зараз настільки високі.

“Торік у цей час оптова ціна редису становила 2 грн., і виробники масово викидали овочі у посадки біля ринку, а сьогодні редис оптом коштує 35-38 грн”, –  розповідає Едуард Дембінов, фахівець з розвитку плодоовочевого ринку Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP).

Експерт  також повідомив, що на півдні України через дощову погоду, яка тримається вже кілька тижнів, досі не висадили картоплю у відкритий ґрунт. Затримується на 2 тижні і посадка білої, червоної і ріпчастої цибулі. І все це через те, що вологість землі настільки висока, що трактор просто провалюється.

Плодоовочівники кажуть, що на ціну вплине і підвищення тарифів на електроенергію, так як всі види упаковки стануть дорожчими: сітки, ящики, коробки. Цього року спостерігається різкий стрибок цін на агроволокно, тепличну плівку, подорожчали і насіння, добрива, ПММ.

Крім всього іншого, зросли і послуги сезонних працівників, в середньому на 10-15 грн.

До слова, вихідні у столичному регіоні будуть дощовими.

 

 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...