Що можна зробити корисного для організму восени, як підготувати до холодів

Автор: Любава Лисичкіна
23:51 02.10.2023

Прийшла осінь, а з нею прийдуть і традиційні думки про “зміценння імунітету”.

Що можна зробити корисного для організму восени, як підготувати до холодів
Світлодіодне освітлення

Кілька корисних порад дала відомий столичний лікар-дієтолог Оксана Скиталінська.

1. Не захоплюйтеся надмірно жирами і, особливо, оліями, вживайте їх в міру: 1-2 столові ложки в день і лише , як додаток до готових страв. І лише не рафіновані.

2. Збільшіть кількість лецитину та фосфоліпідів у раціоні.

Багато лецитину та фосфоліпідів у жовтках яєць – 6,5 грамів; в цілих яйцях — 3,4 г – от Вам готові ліки для мембран клітин, але жовток має бути рідким — варене нам’яко яйце, або яєшня-глазуня. Або гоголь-моголь із помитих з милом перепелиних яєць: 2 шт в день, можна навіть додати трохи цукру, щоб покращити смак.

3. Купіть аптечний лецитин, доповніть ним свій раціон протягом місяця, є багато українських виробників. Окрім мембран клітин, заодно оздоровите і свою печінку і покращите синтез холестерину.

4. Захистіть свої мембрани від окислення.

Такими захисниками є кверцитин. Його не обов’язково купувати в аптеці, бо він міститься в цибулі та настою із лушпиння цибулі: 1 столову ложку порізаного чистого лушпиння на склянку окропу (потомити на слабкому возні 5 хв, остудити, процідити і пити по 1 склянці в день). Кверцети має надзвичайно сильну протизапальну дію.

5. Крім кверцитину захисниками мембран є рослинні феноли – ягоди смородини, чорниці, малини, зелений чай, капуста свіжа та капуста морська

6. Особливе значення мають омега3 жири. Вони покращують структуру клітинних мембран, спричинюють синтез протизапальних речовин. Така здорова мембрана краще пропускає глюкозу та інші біологічно активні речовини всередину клітиини. Тому вживайте горіхи, насіння льону, морську рибу і риб’ячий жир.

7. Не забувайте, що для роботи клітин потрібен білок. Дефицит білка завжди спричинює імунодефіцит, тобто послаблення роботи імунної системи.

8. Вітамін С та інші вітаміни. Також дуже потрібні.

А поки на сніданок готуйте собі яйця-пашот з тостом, а не смажені до коричневого грінки, овочевий салат із ложкою оливкової олії або сметаною та склянку зеленого чаю з лимоном, а на десерт – жменю ягід.

9. Замість масла можна тост із тоненьким шматочком сала.

Жири, які входять до складу сала мають виняткову біологічну активність: вони стимулюють синтез білків та жирів, підвищують стійкість організму проти інфекційних захворювнь, підтримують активність ферментів і виконують багато інших функцій.

Українське сало — це альтернатива середземноморській оливковій олії, бо так само містить мононенасичені жири.

10. Від здоров’я мембран Ваших клітин залежить здоров’я Вашого тіла: імунної системи, мозку, печінки, серця, судин.

Зараз, коли ми всі живемо в стані фонового хронічного стресу, наші здорові клітини – це наші захисники, наші ЗСО – збройні сили організму.

До слова, що їсти, щоб зберегти свій мозок у часи постійного стресу: прості і дієві поради.

Великий Київ у Google News

підписатися