Що можна, а що ні – Зеленський доручив уряду детально пояснити всі обмеження

15:09 11.01.2021

Президент Володимир Зеленський дав доручення уряду якнайшвидше вийти з детальною презентацією всіх обмежень, щоб бізнес розумів, як він може працювати, а також щоб уникнути непорозумінь між владою та людьми.

Що можна, а що ні – Зеленський доручив уряду детально пояснити всі обмеження

Як повідомляє Офіс президента, про це йшла мова на традиційній нараді за участю урядовців, представників правоохоронних органів та членів РНБО.

Зокрема, прем’єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що “завдяки покращенням у медичній галузі та збільшенню кількості ліжок з доступом до кисню летальність в Україні становить лише 1,8%, тоді як у світі цей показник – 2,14%”.

Він також наголосив, що обмеження в Україні значно м’якші, ніж локдауни у європейських країнах, де запроваджено комендантську годину, а жорсткий локдаун триває значно довше ніж два-три тижні та постійно продовжується.

Крім того, за словами Шмигаля, в Україні працює транспорт, дозволена робота кіосків, продаються продукти харчування й побутова хімія, тоді як у європейських країнах при карантинних обмеженнях на прилавках продуктових магазинів не можуть бути товари інших груп, зокрема гігієнічні засоби, побутова хімія, одяг тощо.

Нинішній карантин розроблявся на основі карантину вихідного дня, який ми проходили в грудні і який дав серйозне зниження заражень. Ми дозволили всім працювати впродовж свят, усі підприємці мали можливість заробити. Усі санітарно-епідеміологічні служби, Міністерство охорони здоров’я і світовий досвід показують, що після свят обов’язково настає зростання заражень, тому зараз впровадження суворіших норм карантину є дуже правильним рішенням і дасть змогу уникнути катастрофи”, – сказав Шмигаль.

Нагадаємо, з 8 до 24 січня в Україні запроваджено “карантин зимових канікул” з посиленими обмеженнями. Зокрема, у супермаркетах обмежили роботу низки відділів. Та українці не зрозуміли, чому з однієї полиці у тому ж магазині можна брати товар, а з іншої – ні: Фейсбук майорить фото та коментарями на тему нечуваних обмежень. Міністру охорони здоров’я Максиму Степанову довелось пояснювати логіку посиленого карантину.

Тим часом веселі кияни без масок проводять вихідні біля ялинки, а Діда Мороза затримує поліція – фото. Багато хто з киян відправся на зимові свята до Буковелі  – там утворились вражаючі натовпи (ФОТО, ВІДЕО). Серед цих натовпів відпочивав і президент Володимир Зеленський, ігноруючи будь-які правила безпеки.

Великий Київ у Google News

підписатися