Чому не можна шкарпетки. Степанов пояснив логіку заборон січневого локдауну

12:35 10.01

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов пояснив, чому під час посиленого карантину, введеного в Україні з 8 до 24 січня, в супермаркетах заборонено продавати низку побутових товарів. Зокрема і шкарпетки, заборона на які викликала безліч глузувань та мемів.

Чому не можна шкарпетки. Степанов пояснив логіку заборон січневого локдауну

Як пояснив Степанов під час брифінгу, ряд товарів заборонили продавати в супермаркетах не тому, що через них коронавірус активніше поширюється. Зроблено це було для того, щоб громадяни спеціально не їхали в магазин за зазначеними товарами.

Ні, COVID-19 не поширюється активніше на іграшках, шкарпетках або батарейках, в порівнянні з кормами для тварин або насінням. Логіка тут зовсім в іншому, і вона абсолютно очевидна, вона ґрунтується на законах епідеміології. Наприклад, є супермаркет, в ньому є товари на будь-який смак і будь-яку потребу. І є 100 людей, яким потрібно придбати різні товари. 20 людей підуть у супермаркет, щоб купити їжу, ще 20 підуть, щоб придбати засоби гігієни. Наступні 20 підуть у супермаркет, щоб купити новий посуд або предмети побутової техніки, а решта – щоб придбати одяг, батарейки, шкарпетки”, – зазначив Степанов.

Міністр навів приклад, що люди, які хочуть купити дитині іграшку і не мають потреби йти за продуктами харчування, тепер не підуть за іграшкою в супермаркет, а дочекаються завершення жорсткого карантину або замовлять товар через інтернет.

Якщо ми забороняємо реалізацію певних товарів у приміщенні магазину, то люди, яким вони необхідні, замовляють їх через інтернет-магазин і не будуть контактувати з іншими, наражаючи на небезпеку інфікуватися COVID-19. Тобто зі 100 людей, які могли бути в супермаркеті і контактувати між собою, в супермаркеті буде лише 40. Імовірність того, що вони інфікуються або інфікують оточуючих, зменшується просто в рази”, – додав очільник МОЗ.

Нагадаємо, з 8 до 24 січня в Україні запроваджено “карантин зимових канікул” – діють жорсткі обмеження.

Дозволено торгувати тільки: продуктами харчування, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, побутовою хімією, засобами зв’язку, друкованими ЗМІ, ветеринарними препаратами, кормами, насінням. Торгівля іншими групами товарів може здійснюватися тільки через адресну доставку замовлень.

Зазначимо, що користувачі соцмереж відразу бурхливо відреагували на нововведення. Стрічка Фейсбук майорить фото та коментарями на тему нечуваних обмежень.

Тим часом веселі кияни без масок проводять вихідні біля ялинки, а Діда Мороза затримує поліція – фото.

Великий Київ у Google News

підписатися
більше новин