Карантин, день 353. Ще сім областей можуть перевести в “червону” зону

Автор: Марія Супрун
08:45 28.02

В Україні продовжує зростати кількість нових випадків захворювання на COVID-19 та вже кілька днів перевищує 8 тисяч. З 1 березня Чернівецька область перебуватиме у “червоному” рівні епідемічної небезпеки. Крым того, ще сім областей України можуть найближчими днями перевести в “червону” зону карантину.

Карантин, день 353. Ще сім областей можуть перевести в “червону” зону

Про це повідомив головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко на своїй сторінці у Facebook.

“Варто відмітити, що Вінницька, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Луганська та Тернопільські області перебувають в помаранчевому рівні епідемічної небезпеки. Тобто ці області потенційно також можуть найближчими днями бути переведені в “червоний” рівень”, – написав Ляшко.

Він нагадав, що з 1 березня Чернівецька область перебуватиме у “червоному” рівні епідемічної небезпеки.

“З понеділка на території області діятимуть обмеження, які діяли в країні під час жорсткого зимового карантину”, – сказав Ляшко.

Головний санлікар також нагадав, за яких умов запроваджується “червоний” рівень:

  • рівень госпіталізацій протягом останніх 3 днів на 100 тисяч населення перевищує цільовий показник у 60 осіб на 100 тисяч населення;
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування протягом останніх 7 днів перевищує цільовий показник у 20%.

“Тенденції поширення захворюваності в області залишаються невтішними. Тижневі темпи зростання кількості пацієнтів у “ковідних” лікарнях пришвидшилися з 15% до 25%. Щодня в ці лікарні госпіталізують на 50-60% більше пацієнтів, ніж виписують”, – повідомив Ляшко.

Крім того, під час брифінгу Ляшко заявив, що епідеміологічна ситуація загострилася не тільки в Україні, але і в сусідніх країнах – Польщі, Чехії, Румунії та Угорщині. Так, Чехія з 1 березня ввела жорсткий карантин, а Словаччина продовжила надзвичайний стан.

Як повідомлялося, з 24 лютого у Києві встановлено «жовтий» рівень епідемічної небезпеки.

Нагадаємо, 25 лютого у столиці стартувала вакцинація від коронавірусу. Всього Київ отримав 42,6 тисячі доз вакцини проти COVID-19. 

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...