Садибу Барбана знову намагаються демонтувати

Автор: Леся Москаленко
13:45 21.01

Просто зараз можуть зруйнувати садиби Барбана – пам’ятку на вулиці Обсерваторній, 6.

Садибу Барбана знову намагаються демонтувати

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook столичний активіст та журналіст Дмитро Перов.

«Алярм! Знову завезли техніку, готується демонтаж будівлі! Підтягуйтесь – будемо зупиняти!», – написав він.

У коментарях кияни просять усіх долучитися до захисту Садиби Барбана, а депутатка Київради, волонтерка та ветеранка Аліна Михайлова написала, що вже їде на місце подій. Що там відбувається, поки що невідомо, є лише інформація, що місцеві заблокували Камаз, який під’їхав до садиби і почав завантажувати речі із будівлі. Люди не дають вантажівці поїхати геть.

На сторінці Facebook «Садиба Барбана. Врятуймо Обсерваторну 6» кияни пишуть, що, ймовірно, Суд зняв арешт із Садиби Барбана і дав забудовнику зелене світло на руйнацію будівлі.

Нагадаємо, 18 серпня до садиби Барбана на вулиці Обсерваторній, 6 під’їхала важка техніка, але місцеві жителі її заблокували (ФОТО). Попри спротив активістів наступного дня будівлю ХІХ століття почали руйнувати. Цього ж дня поліція опечатала будівлю, але забудовник все одно продовжив демонтаж і наступного дня зрівняв її з землею. Після цього у поліції відкрили кримінальне провадження, а РНБО зацікавилося знищенням історичної будівлі: садибу Барбана обіцяли відновити, причетних – покарати.

Також повідомлялося, що зруйнованій садибі Барбана можуть повернути її початковий вигляд.

Великий Київ у Google News

підписатися