Росіяни ставили полонених жителів Київщини живим щитом на передовій

Автор: Оксана Тупальська
14:30 06.12.2022

Про жорстоке знищення окупантами беззбройних мирних жителів Київської області розповів військовослужбовець Данило Мельник, який повернувся з російського полону внаслідок обміну.

Росіяни ставили полонених жителів Київщини живим щитом на передовій
Світлодіодне освітлення

Його цитує ВВС Україна.

Навесні під час боїв під Бородянкою боєць потрапив у російську пастку, а звідти його доставили на територію Білорусі та кинули до підвалу. Там він почув жахливі історії мирних жителів Київщини, яких силоміць вивезли з України.  

Зокрема, один з полонених розповів, що людей, яких росіяни підбирали біля Києва, тримали в ямах, а потім зв’язували в купи та виставляли за позиції окупантів на передовій, по яких ЗСУ цілилися мінометами.

“Ця купка (що була в підвалі – Ред.) вижила. Міномети летіли, казав хлопчина, і кожного разу (російський військовий) підбігав до людей, копав ногами тих, кого не вбило і знову тікав”, – розповів Данило.

Також боєць згадує, що підвал, в якому тримали тих, що вижили попри знущання російських катів, був дуже холодним і тісним. В одному приміщенні було біля 60 людей. На землі стояли розкладачки та було одне відро на всіх замість туалету, яке під наглядом росіянина виносив хтось один з полонених. В підвал постійно приводили нових полонених. Час від часу в приміщення заходили росіяни та кадирівці та казали, що українці нацисти та ріжуть матерів і дітей.

“Над ними просто знущалися», – каже Данило.

Годували полонених тричі на день – перловкою на воді, без солі, часом давали розварені макарони, або стакан супу, де у воді плавала прозора капуста і “можливо, якась чорна картоплина”:

“Трусів не було, мені дали тільки легенькі спортивні штани, тоненький светр, шкарпетки і покривало”.

З білоруського підвалу Данила перевезли в СІЗО на територію РФ, відтак, про подальшу долю цих мирних він не розповідає.

Нагадаємо, СБУ встановила ще одного  ватажка окупантів, який розстріляв чоловіка в Бучанському районі. Тим часом, жителька села під Бородянкою вимагає покарання росіян, які вбили її дитину. Вона згадує, як під час окупації в її хату влетіло і вбило дівчинку. Також, волонтер з Ірпеня розповів, як йому приставили автомат до спини та сказали: «Застрелите, чтоб никто не видел».

Великий Київ у Google News

підписатися