Росіяни розганяють фейк про “Київ – російське місто”: як маскують маніпуляцію

Автор: Оксана Тупальська
19:59 26.02

Російські пропагандисти активно поширюють фейк про те, що “Київ – російське місто”, що перебуває під управлінням інтернаціональної бригади та є загрозою для РФ.

Росіяни розганяють фейк про “Київ – російське місто”: як маскують маніпуляцію

Аби не пояснювати деталей та транслювати як беззаперечну правду брехню про Київ, російські пропагандисти розповідають про російську приналежність української столиці, посилаючись на слова заступника голови радбезу РФ Медведєва.

Правдою натомість є те, що Київ ніколи не був російським містом. Його офіційна дата заснування – 482 рік, а перша згадка, наприклад, про  Москву датується аж 1147 роком.

Детальніше про вік української столиці можна дізнатися з історичної публікації циклу Київ від початків “Скільки років українській столиці?”.

“Києвом не керує «інтернаціональна бригада», українська влада є легітимною та самостійною. До того ж, Україна є демократичною країною, яка поважає міжнародне право та не несе нікому загроз. Неспровоковану збройну агресію почала саме росія, і саме росія є загрозою не лише для України, а й всього цивілізованого світу”, – зазначає Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

В ЦСКІБ нагадуть також, що за свою багатолітню історію місто пережило облогу монголо-татар, німецьку та радянську окупації, але попри це залишається політичним, економічним та культурним центром України.

Раніше “ВК” розповідав, що у Києві презентували книгу про насильство РФ та фейки від лютого 2022 року до сьогодення

Великий Київ у Google News

підписатися