Про те, що кожен ворожий план міг би стати неодноразово реальністю, говорив колишній речник Повітряних сил ЗСУ Андрій Юсов. Проте зазначав: реалізувати нові і нові ворожі плани не дозволяють наші сили ППО.
Ворожі плани щодо Київської ГЕС
Російський пропагандист Володимир Соловйов запропонував підірвати дамбу Київської ГЕС та затопити Київ:
Я до сих пор не понимаю, почему киевская дамба стоит. Я реально этого не понимаю. Мы должны перейти к позиции жесточайшего наказания. Слушайте, они нам утюжат Белгород – мы пытаемся схоронить Киев.
Після терористичних закликів Соловйов назвав Кирила Буданова “хитрим пирожком”, бо той заявляв про те, що має бути з Кримським мостом. Його пряму мову навів речник мера тепер уже окупованого росіянами Маріуполя Петро Андрющенко.
Варто нагадати, що росіянин активізувався на тлі Глобального саміту миру.
Чи небезпеку враховує українська сторона
Про те, що росіянам дуже заважає Київська ТЕС не лише відомо, її захист також підвищують. У 2023 році зокрема купували антидронову систему оборони станції. За результатами проведеного минулоріч тендеру її будує ПрАТ “Укрсталь Конструкція”.
Про ситуацію, яка може виникнути в випадку порушення роботи станції говорили рятувальники – не в контексті можливих обстрілів, але у випадку паводків. Казали, що навіть якщо зруйнує дамбу, Київ не змиє, однак населені пункти поруч в Київській області може затопити. Тому відпрацьовували план дій на випадок великої води.
Що кажуть про безпеку ГЕС інженери-енергетики
Водночас інженери-розробники Київської ГЕС казали, що дамба досить міцна та готова витримати навіть землетрус. Мовляв, Київська ГЕС може впасти лише у разі прямого влучення атомної бомби або метеорита діаметром 100 метрів. А (на випадок землетрусу – прим.) понад 400 датчиків фіксують усі зміни, щоб заздалегідь попередити техногенну аварію.
В Укргідроенерго прорив Київської греблі внаслідок ракетного удару РФ також назвали маловірогідним. У компанії запевнили, що зруйнувати споруди ГЕС ракетою не так просто.
Оскільки сама станція та гребля спроєктовані і побудовані у 1960-х роках із урахуванням тогочасних загроз, зі значним запасом міцності та стійкості, зруйнувати чи суттєво пошкодити масивні гідротехнічні споруди ураженням ракетою не так просто“, – наголошували в Укргідроенерго.
Найбільш песимістичний сценарій було озвучено в документальному фільмі “Страшне завтра”, знятому 8 років тому для каналу 2+2, де казали, начебто підрив станції може знести декілька районів Києва і в першу чергу Оболонь та частину Троєщини. Такої думки дотримується експерт з екології Володимир Борейко.
Нам відомі і найпекельніші дії російських окупантів, які принесли величезну шкоду для людей та довкілля, як і погрози, яки не стали реальністю, бо ЗСУ не дозволило. Відомо одне, ворог пекельний, і це треба враховувати.
Варто зазначити, що в бік Київської ГЕС загарбники дерлися в перші дні повномасштабного вторгнення. 26 лютого 2022 року ЗСУ відзвітували що територія станції та навколо неї під контролем, завдяки тому, що обороняти її прийшли українські захисники, працівники змогли вийти зі сховищ та продовжити роботу на станції.