Має три ступені захисту та встоїть навіть під час землетрусу: інженери розповіли про укріплення Київської ГЕС

Автор: Оксана Тупальська
15:36 07.06.2023

Київську ГЕС будували, з урахуванням можливого землетрусу силою 7 балів. А обладнана вона трьома ступенями захисту: бетонною дамбою, водовідвідним каналом, куди йде вода, що просочується через фільтраційні канали, і земляною дамбою. Про особливості розповідає “Місто Кия” з посиланням на інженерів-розробників.

Має три ступені захисту та встоїть навіть під час землетрусу: інженери розповіли про укріплення Київської ГЕС
оренда квартири Київ

Раніше “ВК” розповідав, що за різними оцінками, в разі руйнування Київської ГЕС буде затоплено в першу чергу Оболонь, Поділ та Троєщину, а також Конча-Заспу. А вода може накрити місто за 20 хвилин після аварії. А також пояснював, як діяти в випадку затоплення.

“Інженери розповіли про те, що Київська ГЕС може впасти лише у разі прямого влучення атомної бомби або метеорита діаметром 100 метрів. А (на випадок землетрусу – прим.) понад 400 датчиків фіксують усі зміни, щоб заздалегідь попередити техногенну аварію”, – розповідає “Місто Кия”.

Додають також, що Каховську ГЕС будували за іншим принципом, тому, за іншою версією, такий сценарій не зможе повторитися в Києві.

“За песимістичним сценарієм, у разі можливої аварії на Київській ГЕС столиці не загрожуватиме масштабне затоплення. Рівень води у Київському водосховищі становить 103 метри над рівнем моря, а понад 90% території Києва знаходиться на значно вищих позначках – 130-160 метрів. Нижче 103 метри розташовані лише Поділ та Оболонь, однак навіть в цих районах не буде значного затоплення”, – розповіли з посиланням на інженерів.

Нагадаємо, жителі Бучі збирають кошти на допомогу херсонцям. «ВК» розповів, як можна допомогти. Розмістити евакуйованих з затопленої Херсонщини готується  Київщина. Міський голова столиці повідомив, що Київ прийме у табори дітей з Херсона та допоможе чим зможе.

Великий Київ у Google News

підписатися