Попливе Оболонь та Конча-Заспа: в разі підриву Київської ГЕС спальні райони столиці доведеться відселяти

Автор: Оксана Тупальська
11:49 06.06.2023

Оборона Київської ГЕС, розташованої під Вишгородом, є захистом столиці від техногенного лиха. Після підриву російськими загарбниками Каховської ГЕС кореспондент «Великого Києва» попросив експерта розказати про подібний об’єкт в регіоні.

Попливе Оболонь та Конча-Заспа: в разі підриву Київської ГЕС спальні райони столиці доведеться відселяти
Світлодіодне освітлення

Варто нагадати, що так як Київщина та столиця знаходяться значно вище по руслу Дніпра, після підриву Каховської ГЕС, регіон не постраждає. В бік столиці та західної України відправляють евакуаційний транспорт, який вивозить жителів Херсонщини.

За даними Українського науково-дослідного інституту водогосподарсько-екологічних проблем, 80 населених пунктів Херсонщини під загрозою затоплення впродовж найближчих 4 днів. Кількість постраждалих нараховують у сотні тисяч людей.

Вранці фахівці «Київводоканалу» оприлюднили заяву, у якій заспокоїли киян – події на півдні країни не позначаться на забезпеченні водою столиці.

Водночас, що може статися в разі підриву Київської ГЕС, розповів еколог Володимир Борейко:

«Перш за все це Троєщина – вона критично прийме перший удар. Потім Воскресенка, Лівобережна, постраждає мікрорайон Оболонь, постраждає, між іншим, Конча-Заспа», – сказав Борейко.

Він додав, що коли будували ГЕС, мікрорайони Троєщина та Березняки, Позняки, Харківський масив не були так густо заселені.

«Життя Києва зосереджувалось у центрі міста. На високому березі», – зазначив експерт, пояснюючи таким чином, що тоді ризики для населення, пов’язані з надзвичайними ситуаціями в районі ГЕС, були значно меншими.

Він нагадав, що водна стихія – одна з найбільш небезпечних та складних:

«У нас дуже багато авто. Які будуть плавати, і збивати все біля себе», – каже Борейко.

Повінь 1970 року увійшла в історію наслідками природного лиха – вона різниться від потенційних наслідків атаки на ГЕС, однак показує, що може статися, коли Дніпро потужно виходить з берегів. Адже тоді пливли та переміщувалися в хвилях не лише дерева, а навіть хати, збудовані на берегах.  

Внаслідок прориву на Київській ГЕС під загрозою опиниться ще 5 ГЕС, які знаходяться нижче по руслу Дніпра – йдеться про Каневське, Кременчуцьке, Дніпродзержинське, Дніпровське та Каховське водосховища.

Київську дамбу, побудовану під час Холодної війни, називають однією із найбільш захищених в Україні. Кажуть, інженерами розраховувалось, що вона витримає навіть удар ядерної бомби.

Київська ГЕС є комплексом конструкцій, а не однією монолітною спорудою – це створює додатковий захист на випадок влучання ворожих боєприпасів. Потужність Київської ГЕС складає 440 МВт. Це більше, ніж потужність Каховської ГЕС до атаки – вона складала 334,8 МВт.

Нагадаємо, внаслідок масованої ракетної атаки на Київ цієї ночі уламки збитих цілей пошкодили будинок та магазин.

Великий Київ у Google News

підписатися