Російські окупанти вбивали цивільне населення в Бучі снарядами з флешетами

Автор: Галина Ворона
23:53 24.04

Десятки мирних жителів Бучі були вбиті флешетами – загостреними сталевими дротиками, схожими на дартс. Ними були начинені снаряди російської артилерії. Цю протипіхотну зброю почали використовувати ще за часів Першої світової війни.

Російські окупанти вбивали цивільне населення в Бучі снарядами з флешетами

Про це пише британське видання The Guardian.

Патологоанатоми та коронери, які ексгумували тіла з братських могилах, заявили, що виявили у головах і грудях загиблих невеликі металеві дротики.

Незалежні експерти зі зброї, яким доручили вивчити знімки металевих стріл, підтвердили, що мешканців Бучі було вбито флешетами.

Ці дрібні металеві дротики містяться в снарядах танкових або польових знарядь. Кожна оболонка може містити до 8000 флешет. Після пострілу снаряди розриваються, коли підривник із таймером детонує та вибухає над землею. Флешети довжиною від 3 до 4 см звільняються з оболонки та розходяться по конічному периметру шириною близько 300 м та довжиною 100 м.”, – зазначають журналісти у своїй статті.

Попадаючи в тіло, флешет може змінювати жорсткість, згинатись у гачок, а задня частина стріли, що складається з чотирьох плавників, часто відривається, викликаючи повторне поранення.

Ці снаряди не заборонені міжнародними конвенціями, але їхнє застосування в населеному пункті з щільною житловою забудовою є порушенням міжнародного гуманітарного права.

Читайте також: “Усіх поставили до стіни, а самі сіли їсти. Потім змусили на колінах вийти з будинку”. Історія бучанки, що побувала під окупацією

Нагадаємо, кожен третій вбитий окупантами на Київщині – з Бучі.

Великий Київ у Google News

підписатися