Робот-пес Boston Dynamics вперше дослідив зону відчуження. Про що він може розповісти

13:42 24.10.2020

Дослідницька група Брістольського університету спільно з українськими фахівцями вперше випробували на території зони відчуження так званого робота-пса – автономного робота Boston Dynamics «SPOT». За його допомогою дослідили рівень радіаційного забруднення у Рудому лісі і пунктах захоронення радіоактивних відходів та створять 3D-зображення і карти розподілу активності радіонуклідів.

Робот-пес Boston Dynamics вперше дослідив зону відчуження. Про що він може розповісти
Світлодіодне освітлення

Як повідомляє у Facebook Держагентство України з управління зоною відчуження, під час випробування також використовували безпілотні літальні апарати, наземні роботизовані системи, датчики-сканери для оцінки розподілу радіоактивних матеріалів на площі та в просторі (гамма-спектрометр, лідар, фотограмметрія, гіперспектральний та нейтронний датчики).

Радіометричні та геофізичні дослідження проводились на території двох секторів пункту тимчасової локалізації радіоактивних відходів “Рудий ліс” та на територіях пунктів захоронення радіоактивних відходів “Підлісний” і “Буряківка”. У результаті обстежень фахівці отримають зображення у 3-D форматі і карти розподілу активності радіонуклідів на цій території, а також отримання зображення із ділянками, які мають високу потужність дози.

Все це дозволить оновити карти розподілу радіаційного забруднення на ділянках, де проводилося обстеження.

Читайте також: Киян наполегливо просять не їхати за грибами до зони відчуження 

Нагадаємо, зона відчуження закупить техніку на 90 млн грн для запобігання пожежам.

Великий Київ у Google News

підписатися