Про це директорка департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова розповіла у коментарі «Суспільному».
Соловйова нагадала, що у 2022 році Київська міська адміністрація перейменувала Арку дружби народів на Арку Свободи українського народу.
«Знаєте, арка символізує толерантність українського народу. Взагалі український народ був дуже толерантним і до всіх націй, і до всіх віросповідань, і до всіх спільнот. Сьогодні саме таке бачення є у суспільства. До мене в департамент приходили люди, які казали, що арка розташована поруч з Європейською площею, тому мають бути європейські цінності, саме толерантність», – сказала посадовиця.
Читайте також: Замість знесення – перебудова: колишня Арка дружби народів може стати меккою для туристів та історичною книгою
Крім того, Соловйова додала, що демонтаж арки може бути небезпечним, адже певні обʼєкти цієї памʼятки утворюють підпірну стіну. Тому, за її словами, демонтаж об’єкта дуже важкий, дорогий і небезпечний.
Нагадаємо, “ВК” писав про те, що має бути з Аркою дружби народів. Зокрема, в Інституті пам’яті назвали кілька варіантів. Крім того, колишня Арка дружби народів може стати меккою для туристів та історичною книгою. У цьому переконані, як інженери та художники, так і пересічні кияни, які приходять прогулятися до Мосту Кличка та подивитися на красу Дніпра.
Арка дружби народів втратила статус пам’ятки історії, бо колишній об’єкт культурної спадщини – монумент на ознаменування возз’єднання України з Росією не підлягає занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. А Мінкульт повідомив, що «тепер немає перешкод для її демонтажу». Водночас, той факт, що Арка змінила статус, означає і дозвіл на зміну її первісного вигляду.