Що має бути з Аркою дружби народів: в Інституті пам’яті назвали кілька варіантів

Автор: Вікторія Мілюта
08:52 19.04

Голова Українського інституту національної памʼяті Антон Дробович неоднозначно висловився про те, що саме варто зробити з Аркою Дружби народів у Києві. Він вважає, що її потрібно або чітко переозначити, або демонтувати.

Що має бути з Аркою дружби народів: в Інституті пам’яті назвали кілька варіантів
Світлодіодне освітлення

Таку думку Дробович озвучив в ефірі Ранок.LIVE.

За словами посадовця, значення споруди обов’язково треба змінити, щоб усі розуміли, що вона вже не несе у собі «дружбу народів та возз’єднання з РФ». 

«Потрібно це іншим змістом «перебити», але ефективно, а не так, як, знаєте, переназвали так, що половина дикторів і чиновників без «папірця» не можуть прочитати, як називається Арка Свободи українського народу. Так просто «номінально» це не працює», — вважає він. 

Читайте також: Замість знесення – перебудова: колишня Арка дружби народів може стати меккою для туристів та історичною книгою

Голова Інституту памʼяті наголосив, що рішення щодо демонтажу залишається за Київрадою, проте спочатку цю тему варто обговорити з експертами та містянами.

Сам же Дробович підтримує обидва варіанти розвитку подій.

Раніше «ВК» писав, що Арка дружби народів втратила статус пам’ятки історії. Бо колишній об’єкт культурної спадщини – монумент на ознаменування возз’єднання України з Росією не підлягає занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України. А Мінкульт повідомив, що «тепер немає перешкод для її демонтажу». Водночас, той факт, що Арка змінила статус, означає і дозвіл на зміну її первісного вигляду. 

Великий Київ у Google News

підписатися