“Рідний жовто-блакитний прапор ми закатали в банку і закопали в підвалі” – родина з двома дітьми дивом потрапила до Києва

Автор: Любава Лисичкіна
11:37 04.02

Вони дісталися до центру “Надії та відновлення” в Києві, де місяць жили, поки не отримали житло в модульному містечку.

“Рідний жовто-блакитний прапор ми закатали в банку і закопали в підвалі” – родина з двома дітьми дивом потрапила до Києва
Світлодіодне освітлення

Про історію порятунку родини Корнієвських розповіли у Save Ukraine .

В окупованому Мелітополі росіяни часто навідувались з обшуками в їхній дім . Окупанти перевіряли документи й називали сім’ю диверсантами, а потім саркастично запитували, як вони ще живуть. Усе тому, що Тетяна та її чоловік Михайло відмовилися оформлювати будь-які російські документи, і навіть пенсію.

Виживали з двома дітьми тільки завдяки допомозі старших синів, які виїхали з міста у 2022, і регулярно надсилали кошти на картку матері. Знайома сім’ї обмінювала гривні на рублі й таким чином родина купувала харчі та ліки.  

Останні 6 років жінка хворіє на цукровий діабет, і життя в окупації сильно погіршило стан її здоровʼя. Особливо відтоді, як окупанти почали погрожувати Тетяні й Михайлу позбавленням батьківських прав і депортацією їхніх дітей у РФ, якщо вони не віддадуть Софію й Артема в російську школу. У тій школі, за словами свідків, не було професійних вчителів, діти майже не відвідували заняття, натомість їх водили на екскурсії в музей історії Росії та відправляли у санаторії (чим ці “відпочинки” закінчуються ми з вами знаємо). Вишенькою на торті у цьому закладі був директор, який до 24 лютого працював охоронець дитсадка.

Батьки не віддали своїх дітей у російський заклад, але з того часу вся сім’я наче “ходила по краю леза”. У страху вони ховали від окупантів все, що було пов’язане з Україною. Особливо свої телефони, адже 15-річна Софія й Артем продовжували навчатись в українській школі. Діти настільки боялись депортації в Росію, що врешті припинили виходити на вулицю. Тоді Тетяна остаточно вирішила виїжджати.

Жінці вдалося знайти перевізника й Корнієвські відправилася в дорогу через Росію. Три години під дощем сім’я перетинала кордон пішки з Колотилівки до української Покровки: “Ми не знали, куди їдемо, але ми добре знали, звідки ми тікаємо”, — говорила Тетяна.

Уже в Україні змоклу до нитки родину стріли наші прикордонники й відвезли в Суми. Тут рятівним колом для сім’ї стала пропозиція волонтерів Save Ukraine поїхати до нашого центру “Надії та відновлення” в Києві.

“У Центрі ми прожили місяць. Саме тут ми знову навчилися сміятися, дихати на повні груди, здружилися з іншими сім’ями та працівниками центру. Важко оцінити все тепло і надану нам допомогу”, — згадує Тетяна.

Наші фахівці допомогли родині оформити всі потрібні документи, пройти психологічну реабілітацію, медичне обстеження та надали речі першої потреби. Але найголовнішою підтримкою для Корнієвських стала можливість оселитися в модульному будиночку на Івано-Франківщині в рамках нашого проєкту Fort Home!

У мальовничій тихій місцевості сім’я одразу відчула спокій, якого так бракувало. А Софія нарешті зможе побачити омріяні Карпати і відпочити біля гір. Родині також дуже сподобався затишний будинок, у якому є все необхідне для довготривалого проживання.

Сьогодні сім’я мріє про одне — про перемогу й повернення у свою звільнену рідну домівку. Туди, де залишився схований у банці прапор України.

Великий Київ у Google News

підписатися