Ресурс ліжок вичерпали. Київрада звернеться до Кабміну та МОЗ для залучення відомчих лікарень

Автор: Марія Супрун
16:17 08.04

Київрада звернеться до Кабінету Міністрів України та Міністерства охорони здоров’я України щодо використання медичної бази відомчих лікарень, які розташовані у Києві, для прийому та лікування хворих на корона вірус. 

Ресурс ліжок вичерпали. Київрада звернеться до Кабміну та МОЗ для залучення відомчих лікарень

Таке звернення підтримали сьогодні, 08 квітня, на пленарному засіданні II сесії Київради ІХ скликання (“за” 102 депутати). 

Як зазначили у Київраді, ситуація з поширенням коронавірусу в столиці набуває загрозливих масштабів. «Офіційна статистика демонструє різкий сплеск кількості хворих на Сovid-19 та госпіталізованих осіб, які перебувають у важкому стані. У Києві з 23 березня щоденно фіксується понад тисячу хворих на добу. Враховуючи темпи розповсюдження хвороби, столичні комунальні медичні заклади майже вичерпали увесь свій ресурс ліжкомісць.

У зв’язку з цим, депутати просять протягом найближчих тижнів перепрофілювати та обладнати відомчі заклади кисневими станціями, концентраторами, забезпечити засобами індивідуального захисту лікарів та медичного персоналу необхідними для боротьби з коронавірусом ліками.

Перепрофілювати пропонують наступні заклади охорони здоров’я:

– Клінічну лікарню «Феофанія» Державного управління справами; 
– Київську клінічну лікарню на залізничному транспорті №1; 
– Київську клінічну лікарню на залізничному транспорті №2; 
– Київську клінічну лікарню на залізничному транспорті №3; 
– Центральний клінічний госпіталь Державної прикордонної служби України; 
– Центральний госпіталь військово-медичного управління СБУ; 
– Центральний госпіталь МBC України; 
– Державну установу «Територіальне медичне об’єднання Міністерства внутрішніх справ України по м. Києву»; 
– Державну установу «Територіальне медичне об’єднання Міністерства внутрішніх справ України по Київській області»; 
– Національний військово-медичний клінічний центр «Головний військовий клінічний госпіталь»; 
– Лікувально-діагностичний центр Міністерства оборони України; 
– Державну наукову установу «Центр інноваційних медичних технологій» НАН України.

Одним з ініціаторів звернення була «Європейська Солідарність». Про це повідомила голова постійної комісії Київради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Марина Порошенко.

«Від початку роботи нового складу Київради депутати «ЄС» пропонували дієві рішення та чіткі кроки як захистити столицю України від третьої хвилі пандемії, як підготувати медичну систему і які механізми задіяти. Сьогодні ми з колегами знову звертаємося до уряду з конкретною вимогою, аби нарешті всі 12 відомчих медичних установ, які розташовані в столиці, почали лікувати хворих на коронавірус. Йдеться про майже 10 тисяч додаткових ліжок для ковідних пацієнтів. А зволікання центральної влади – це злочин проти киян», – зазначає Порошенко.

Нагадаємо, раніше Петро Порошенко вимагав від уряду та Зеленського відкрити відомчі лікарні та Феофанію для прийому хворих на коронавірус українців.

Великий Київ у Google News

підписатися
загрузка...