Реконструкція відомого кінотеатру «Братислава»: що вже зроблено

Автор: Марія Супрун
13:36 31.08

В столиці триває реставрація одного з найвідоміших київських кінотеатрів – «Братислава», що знаходиться в Оболонському районі. Вона стартувала на початку літа цього року.

Реконструкція відомого кінотеатру «Братислава»: що вже зроблено

Як розповів заступник директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА Юрій Тацій, цьогоріч з міського бюджету на ремонтні роботи було виділено 7 мільйонів гривень. За цей кошт передбачається проведення першочергової частини реставрації. 

Зокрема, вже виконані роботи з укріплення даху, а наступним кроком планується укріплення зовнішніх конструкцій, ремонт щитової тощо.

 

Загалом з кінотеатру хочуть створити цілий культурний центр, який зможе виконувати багато функцій. Тут планують облаштувати три зали, фоє для проведення виставок, святкових подій, ігрову зону для дітей, конференц-зал та хореографічну студію. Реалізація проєкту оцінюється у майже 100 мільйонів гривень.

Кінотеатр «Братислава» – унікальний приклад радянського модернізму, який у свій час вирізнявся з-поміж непоказних будівель. Дослідник архітектури Лев Шевченко також вбачає у косому дахові будівлі «відсилку» до конструктивізму, який був популярний у 20-х роках в СРСР. Через свою зношеність кінотеатр «Братислава» вже давно не працює. 

Як повідомлялося, оновлений кінотеатр “Краків” відкриють восени – очільниця Департаменту культури КМДА Барінова.

Великий Київ у Google News

підписатися