Реконструкція будівлі “Київпроєкту”: розпочався демонтаж стилобату (ВІДЕО)

Автор: Марія Супрун
15:59 25.08.2022

Вчора, 24 серпня, забудовник почав роботи з реконструкції будівлі інституту «Київпроєкт», що на вулиці Богдана Хмельницького.

Реконструкція будівлі “Київпроєкту”: розпочався демонтаж стилобату (ВІДЕО)

Про це в Instagram повідомив засновник спільноти Ukrainian Modernism Дмитро Соловйов та опублікував відео, на якому будівельна техніка зносить стилобат – низькоповерхову частину будівлі. Активіст не у захваті від такої масштабної реконструкції.

Ось так Saga Development вітає українців із Днем Незалежності Поки ЗСУ боронять Україну на фронті, забудовники розкурочують наші міста не гірше російських ракет. Ба навіть ефективніше. Точково знищують цінні, унікальні будівлі, зразки архітектури модернізму, авторські проекти, як-от будівлю проектного інституту Київпроект“, – написав він.

 
 
 
 
 
Переглянути цей допис в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Допис, поширений Ukrainian Modernism (@ukrainianmodernism)

Нагадаємо, будівлю запроектували українські архітектори Вадим Олексійович Огур та В. І. Козлов. Будівництво тривало з 1972 по 1981. Саме в цій будівлі народжувалися проекти більшості улюблених модерністських споруд – до приватизації в 1990-х Інститут був головною проектною організацією столиці.

Вчора частину будівлі було демонтовано.

 
 
 
 
 
Переглянути цей допис в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Допис, поширений Ukrainian Modernism (@ukrainianmodernism)

Як відомо, раніше Шевченківський районний суд наклав арешт на ділянку і приміщення «Київпроекту» на вулиці Богдана Хмельницького, 16-22 у межах кримінального провадження Державного бюро розслідувань. Згодом апеляційний суд скасував арешт на будівлю.

Як писав “ВК”, 19 вересня 2019 року Держархбудінспекція України видала «Київпроекту» дозвіл на будівельні роботи. Будівлю «Київпроєкту» хочуть перетворити на багатофункціональний комплекс KYЇVPROEKT City Space з апартаментами, офісами та комерційними приміщеннями (ФОТО). Кажуть, що після реновації тут функціонуватимуть освітні платформи для дизайнерів, архітекторів та урбаністів, а також резиденції для мейкерів та молодих художників під наглядом кураторів.

Великий Київ у Google News

підписатися