«Київпроект»: вчора, сьогодні, завтра. Як реновація змінить знакову для міста будівлю

16:18 18.12.2020

Комплекс стане важливим соціальним і урбаністичним  центром столиці.

«Київпроект»: вчора, сьогодні, завтра. Як реновація змінить знакову для міста будівлю

Минулого року компанії Perfect Group і Saga Development оголосили про оновлення будівлі «Київпроекту» (вулиця Богдана Хмельницького, 16-22). Ця споруда є знаковою для столиці. Тут спроєктували всі післявоєнні генеральні плани міста, створили знакові будівлі столиці: Український Дім, Палац спорту, готелі «Україна», «Салют», будівлю УкрІНТЕІ («Тарілка»). Тут також виросла плеяда талановитих архітекторів, які поклали початок київському модернізму.

Але за останні роки будівля прийшла в занепад — настільки, що зараз знаходиться в аварійному стані. ЇЇ територія використовується лише частково, і орендується невеличкими офісами, що не пов’язані спільною місією й функцією.

Наступного року стартує процес реновації «Київпроекту». Його головна мета — залишити історичну цінність і значення дослідного комплексу, але водночас вдихнути в нього нове життя. В основу проєкту ляже створення повноцінної екосистеми навколо будівлі, яка об’єднає талановитих людей зі сфер архітектури, дизайну, мистецтва, технологій, освіти та бізнесу. 

Розробкою креативної концепції KYЇVPROEKT Citу Space займався український письменник, журналіст і сценарист Антон Фрідлянд.

Антон Фрідлянд
Антон Фрідлянд

Для нас надважлива спадкоємність — ми прагнемо зберегти ті сенси і цінності, що були відпочатку закладені у “Київпроекті”. До того ж ми плануємо створити тут величезний хаб для архітекторів та урбаністів. А також відкриємо музей, де можна буде дізнатися історію створення багатьох київських споруд, що були спроєктовані саме тут. Ми маємо таку можливість завдяки архівам “Київпроекту”, які нам ще доведеться систематизувати і зробити доступними для всіх, хто цікавиться цим розділом історії української архітектури», — розповідає Антон.

За задумом «Київпроект» перетвориться на інтелектуальну та креативну мекку всього міста. Здійснюючи реновацію, девелопери дотримуються принципів функціоналізма — архітектурний образ будинку визначається чітким розумінням його майбутніх функцій. Ключова мета проєкту — створити повноцінну екосистему, яка об’єднає візіонерів зі сфер архітектури, дизайну, мистецтва, технологій та бізнесу. У поліфункціональному міському просторі будуть створені всі умови для об’єднання людей, чиї ідеї та рішення випереджають світові тренди.

Після реновації тут функціонуватимуть освітні платформи для дизайнерів, архітекторів та урбаністів, а також резиденції для мейкерів та молодих художників під наглядом кураторів.

Антон Фрідлянд називає KYЇVPROEKT Citу Space «Будинком Культури» і додає: «Сьогодні слово “культура” сприймається значно ширше, ніж раніше. Культура — це не лише про музику, театр і літературу, але й про архітектуру, дизайн, соціальні тренди і навіть більше. Ми розраховуємо на те, що KYЇVPROEKT City Space стане масштабною платформою для виставок, концертів, лекцій, майстер-класів, платформою для спілкування різних людей. Саме такий сенс і закладаємо у словосполучення “будинок культури”».

Оновлена будівля «Київпроекту» буде складатися із семи кластерів тематичних напрямів, кожен з яких буде приваблювати певну аудиторію, незалежно від її поглядів і статусу. Так Education LAB матиме відкриті лекційні зали, коворкінг та освітні платформи, в рамках Smart Lab будуть представлені флагманські техноспейси, а Media LAB міститиме в собі міні-кінотеатр і студії звукозапису. Поруч із ними розташуються шоуруми українських дизайнерів і бутики міжнародних брендів, представлені у Fashion LAB, а також б’юті-, фітнес- та СПА-центри — в Health LAB. Для найменших містян тут облаштують Kids LAB із освітньою платформою, школою робототехніки і дитячим розважальним центром. Нарешті гастрономічна складова буде реалізована в межах Kitchen LAB — з фудкором, рестораном та флагманським супермаркетом.

Крім того, в будівлі розташується комплекс надсучасних апартаментів з панорамним видом на історичний центр Києва. Житловий простір «Київпроекту» займатиме 22 847 кв.м, 24 поверхи і міститиме загалом 256 апартаментів.

Проєкт отримав назву KYЇVPROEKT City Space. Неймінг підкреслює інтернаціональність комплексу, але водночас залишає чіткий маркер приналежності до української культури. А визначення «City Space» вказує на те, що оновлена будівля буде дружня не лише до своїх жителів та резидентів, але й для всіх містян. Відкритість до людей та міста — одна з головних цінностей проєкту.

Так, всередині оновленої будівлі організують публічний простір з амфітеатром, терасами та сучасним ландшафтним дизайном. Тут зможуть проводити час учні найближчих шкіл, відвідувачі театрів, жителів сусідніх будинків та «Київпроекту» і загалом усі охочі. Публічним також буде зимовий сад, який розташується на даху фронтальної секції. А під землею спорудять великий паркінг, який допоможе розв’язати проблему з паркуванням в районі.

Зовні оновлена будівля «Київпроекту» збереже свій модерністський образ, однак в оздобленні теперь будуть використані сучасні та якісні матеріали. Так розробники архітектурної концепції пропонують стилобат доповнити благородним гранітом, багатоповерхову будову над фронтальною секцією оформити склом, а останні декілька поверхів декорувати чорним та білим мармуром.

Відкриття комплексу заплановано на 2023 рік. 

Більше інформації про KYЇVPROEKT City Space

Відео презентація проєкту

 

Великий Київ у Google News

підписатися