“Реінкарнація ленінізму” – Рома із “Леся+Рома” підтримав московських попів 

Автор: Ольга Даниленко
20:04 19.10.2023

Заслужений артист України, актор Дмитро Лалєнков, найбільш відомий за серіалом “Леся+Рома”, підтримав московських попів: каже, що при Сталіні попам краще жилося, а прийняття за основу законопроєкту про заборону релігійних організацій, афілійованих з країною-агресором, він вважає реінкарнацією ленінізму.

“Реінкарнація ленінізму” – Рома із “Леся+Рома” підтримав московських попів 
Світлодіодне освітлення

До речі, одним з останніх фільмів з його участь став скандальний проєкт  “Паломниця” дружини кума Путіна, державного зрадника Віктора Медведчука Оксани Марченко. Там він  розповів як довгі роки боровся з алкоголізмом і зміг побороти залежність, став частіше ходити до церкви й чекає на операцію із заміни суглоба. 

 

Загалом, Дмитро Лалєнков не дуже активний в інфопросторі, мало розповідає про своє особисте життя, а після повномасштабного вторгнення росіян в Україну не одразу засудив їхні злочини. Його посту в Instagram “Война и прочая хе@ня , сейчас нахрен никому не надо”, де він цитував с МЗС Росії та вірив у “братній” народ викликав обурення українців.  

У соцмережах актор продовжував спілкуватися російською мовою. Однак церковні питання вирішив висвітлювати українською. Не дивлячись, на свою малу інформаційну активність, Заслужений артист України часто робить репости, іноді пише власні пости із підтримкою представників УПЦ московського патріархату.

Навіть Сталін кривавий, на час війни пазурі свої від церкви прибрав, і відкрив храми для вірян, духовенства і молитов, для покаяння і причастя і заборонив режиму своєму лізти у справи церковні! А ВИ?!?”, – написав Лалєнков.

А сьогодні Заслужений артист України обурився ухваленням у першому читанні парламентом законопроєкту №8371 щодо діяльності в Україні релігійних організацій, який дозволить припинити діяльність представників УПЦ московського патріархату на території України.

Зокрема, у підтримку московських попів, актор перепостив пост того, хто відмовився віддати шану у парламенті загиблим героям АТО, одного із затятих противників виселення московських попів із Києво-Печерської лаври, архієпископа Обухівського, намісника Троїцького Іонинського монастиря в Києві Іона Черепанова (в миру Максим): 

 Ленинизм реинкарнировали. Результат будет аналогичным. Церковь будет жить. А прошлые, нынешние и будущие ленины нет. Слава Богу за всё!”. 

Чим відомий Іона Черепанов

Іона Черепанов ігнорує законне рішення про розірвання договору оренди приміщень Києво-Печерської лаври з представниками УПЦ МП. Він почав постити на своїй сторінці у Facebook заклики “захищати святиню від нападів безбожників, психічно хворих людей, екстремістів та найманців”.

Він часто вів стрими з Києво-Печерської лаври під час повернення приміщень до заповідника. Також закликав киян та жителів прилеглих міст приїхати “захищати тих, хто живе в Лаврі”.

Архієпископ Обухівській Іона Черепанов цинічно відреагував на підрив росіянами греблі Каховського ГЕС. У його хворому переконанні, теракт, який росіяни влаштували на Херсонщині, це нібито знак від бога за те, що з Києво-Печерської лаври виселяють представників Московського патріархату.

23 жовтня 2014 року, коли українські захисники гинули на Донбасі, Іону Черепанова було внесено до складу комісії Міжсоборної присутності Російської православної церкви. Це – дорадчий орган, який сприяє вищій церковній владі у підготовці рішень, що стосуються найважливіших питань внутрішнього життя та зовнішньої діяльності РПЦ.

8 травня 2015 року на урочистому засіданні Верховної Ради Іона Черепанов разом із митрополитами УПЦ МП Онуфрієм та Антонієм (Паканичом) відмовився вставати на знак вшанування загиблих в АТО українських воїнів. 

До речі, за рік до повномасштабного вторгнення російський патріарх Кирило (Гундяєв) привітав Іону Черепанова з днем народження. Він побажав Черепанову “міцності душевних і тілесних сил, бадьорості духу та невичерпної допомоги Вседержителя у подальшому служінні Матері-Церкві”.

Читайте також: 66% українців за заборону УПЦ МП – КМІС

Як повідомляв “ВК”, у квітні 2023 голова СБУ Василь Малюк розповів, що 61 піп УПЦ МП підозрюється у роботі на РФ. Суди в Україні винесли 7 вироків клірикам УПЦ МП. Двох із них обміняли, одного – на 28 полонених українців. Припинено громадянство України для 19 попів УПЦ МП. 

Нагадаємо, понад 6 000 підписів лише за добу набрала петиція до столичної влади про позбавлення базових послуг всіх установ УПЦ МП, в тому числі – води, тепла, світла та вивозу сміття. 

Великий Київ у Google News

підписатися