Прозорість та чіткі правила для учасників ринку
Аналітики порталу з рейтингами кращих міжнародних та українських криптобірж CryptoCart вважають, що криптовалюта та технологія блокчейну – це майбутнє як для бізнесу, так і для держави. Вони відкривають нові шляхи для залучення коштів і розвитку компаній, допомагають зменшувати операційні витрати, захищати облікові записи користувачів. Тренд на впровадження подібних технологій не просто збережеться, а й стане одним із головних драйверів для ринку в найближчі роки. Тому вкрай важливо розробити грамотні механізми регулювання крипторинку, не зашкодивши його розвитку.
Представники українських криптобірж та кращих обмінників криптовалют, представлених на порталі https://cryptocart.com.ua/ru/exchangers, почали активно говорити про необхідність регулювання сфери після численних повідомлень про проблеми з виводом коштів на картки українських банків. Серед ключових завдань, які потребують вирішення, аналітики називають:
- Підвищення рівня прозорості в користуванні активами.
- Посилення контролю за найбільшими учасниками.
В першому випадку мова йде про відкриту публікацію фінансової звітності з висновками аудиторів згідно з чинним законодавством, що підвищить рівень прозорості для криптовалютних бірж. Банкрутство однієї з найбільших криптобірж FTX наочно показало наслідки недостатнього регулювання сфери. Складність задачі посилання контролю на глобальному рівні полягає у різних підходах до питання в різних країнах.
Цікаві рішення в різних країнах
Створити державну криптовалюту або запровадити технологію блокчейну в різних сферах життя прагнуть багато країн. Наприклад, Державний банк Індії, ICICI Bank, Yes Bank та IDFC First Bank залучені до створення цифрової рупії. Валюта допоможе країні економити кошти на виробництво грошей, оскільки не потребує витрат.
У Данії запустили єдину систему для управління медичними картами пацієнтів, яка працює на блокчейні. Такий підхід забезпечує максимально високий рівень захисту конфіденційних даних, а також дає змогу обмінюватися ними всередині медичних установ і економити на операційних витратах.
У Південній Кореї з жовтня минулого року тестується альтернатива паспортам – цифрові ідентифікатори на блокчейні. План переходу передбачає, що цифрові посвідчення будуть вбудовані в мобільні пристрої у форматі застосунку. Оскільки система покладатиметься на децентралізовану ідентифікацію, уряд країни не матиме доступу до інформації, яка зберігається на окремих телефонах.